Iestādes darba laiks 17.novembrī

17.novembris ir pirmssvētku diena, kad iestādes darba laiks ir par 1 stundu īsāks. Tas nozīmē, ka:

grupu darba laiks līdz plkst.17.00

dežūrgrupas darba laiks līdz plkst.18.00

Saskaņā ar likumu "Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām"

pirmdiena, 20.novembris, noteikta par brīvdienu. 

Priecīgu Latvijas 99.gadadienu vēlot,

vadītāja Liene Cekula


logo_8_rukisi.png

 

 

DEŽŪRGRUPA NOVEMBRĪ- RŪĶĪŠI

Dežūrgrupas darba laiks 18:00 - 19:00

 

 


daudzlaimesbig.jpg

PASĀKUMU CIKLS SAGAIDOT LATVIJAS 99.DZIMŠANAS DIENU 

Laiks

Aktivitāte

Vieta

Piedalās

Anotācija

Pasākuma organizators

30.-13.11

Krāsaino rakstu paklāju veidošana

grupās un ģimenēs

11 grupas

Bērnu vizuālo darbu –veidošana

Grupu skolotājas

Otrdiena

07.11

Muzejpedagoģiskā programma

Muzejs

Taurenīši

Latvija – Mana Dzimtene

izglītības metodiķe Aina

Trešdiena

08.11. 

Muzejpedagoģiskā programma

Muzejs

Rūķīši

Latvija – Mana Dzimtene

izglītības metodiķe Aina

Trešdiena

08.11.

Muzejpedagoģiskā programma

Muzejs

Ezīši

Latvija – Mana Dzimtene

izglītības metodiķe Aina

Piektdiena

10.11.

Muzejpedagoģiskā programma

Muzejs

Pūcītes

Latvija – Mana Dzimtene

izglītības metodiķe Aina

Pirmdiena

13.11.

 

Krāsainie rakstu paklāji

 

Noformējums

 

11 grupas

 

Bērnu vizuālie darbi

 izglītības metodiķe Aina

Māksliniece Valda

Ceturtdiena 

16.11.

9.30.

Pasākums veltīts Latvijas 99. gadadienai

 Svētku zālē

 

Taurenīši, Ezīši, Ķipariņi, Pienenītes, Lācīši, Zaķīši, Pelītes

 Aktivizēt bērnu emocionālo un intelektuālo attīstību

Mūzikas skolotāja Māra

Ceturtdiena

16.11.

 Gaismiņas ceļš

izgaismoti celiņi ar lāpām

 

 

Pilsoniskās piederības un patriotisko jūtu audzināšanā

 Vadītāja Liene

 Ceturtdiena 

16.11.

11.00

Pasākums veltīts

Latvijas 99. gadadienai

 Svētku zālē

 

 Bitītes, Rūķīši, Pūcītes, Mārītes

Aktivizēt bērnu emocionālo un intelektuālo attīstību

Mūzikas skolotāja Aija

Ceturtdiena

16.11.

no 10.30

Latvijai dzimšanas dienas torte

grupās

11 grupu bērni, pedagogi, skolotāju palīgi

Sekmēt darba prieku un radošo pašizpausmi

medicīnas māsa, saimniecības daļas vadītāja, grupu skolotājas

Piektdiena 17.11

11.00

Mūsu sirdīs svētki dzīvo

dabā

Taurenīši, Ezīši, Pūcītes, Rūķīši

Sportojam Latvijai

Sporta skolotāja Agrita

Piektdiena

17.11.

13.30

Pasākums veltīts

Latvijas 99. gadadienai

 Svētku zālē

 

darbiniekiem

 Svētku brīdis

 

 Vadītāja Liene

  Izglītības metodiķe Aina Tarasova


15.OKTOBRIS - PASAULES ROKU MAZGĀŠANAS DIENA... Lasīt vairāk

 


GRAUDĀ IR SPĒKS

Putru nedēļa par godu Starptautiskajai putras dienai!

Izpratnes veicināšana par veselīgu dzīvesveidu ir Cēsu pilsētas 3.pirmsskolas izglītības iestādes galvenais uzdevums 2017./2018.mācību gadā.

Lai izglītotu bērnus par graudaugu lomu uzturā un rosinātu  izvēlēties un nogaršot daudzveidīgus graudu ēdienus, «Rīgas Dzirnavnieks» sadarbībā ar Veselības ministriju, Valsts izglītības satura centru (VISC) un Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC) īsteno  projektu «Putras programma 2017». Programma  popularizē putras kā mūsdienīgu ēdienu un  veicina veselīga dzīves veida izpratni.

«Putras programma 2017»  īpašā godā ir auzas. Putras dienā, pie mums ciemojās pavārs Jānis Sproģis. Kopīgi ar bērniem  meistars   svēra  sastāvdaļas auzu pārslu cepumu gatavošanai, veidoja masu. Bērni iepazina  graudu skaras, auzu graudus, auzu pārslas, auzu miltus un citus pārtikas produktus. Iestādes telpas piepildīja saldi reibinošas smaržas. Darbīgie  pavāriņi  garšoja kopīgi veidotos  auzu pārslu cepumus.

Graudaugi ir viena no nozīmīgākajām produktu grupām, svarīgi  bērnībā  mainīt ikdienas paradumus un biežāk ēst graudaugu ēdienus, īpaši, veselīgās putras. Graudaugos ir  vairāk pārtikas enerģijas kā citos produktos. Sadarbībā ar izglītības iestādes medicīnas māsu Ivetu Šilinsku, grupas personālu, pavāriem mūsu iestādē visa gada garumā bērni izgaršo daudzveidīgas graudu putras. Paši veido savus putras šķīvjus ar veselīgiem našķiem.  5-6 gadīgo grupu bērni kopīgi ar pedagogiem izdzīvo  grauda ceļu līdz putrai, iepazīstas ar Latvijā audzētiem graudiem.  Pētnieciskās nodarbības papildina  izzinošie  digitālie materiāli.

Augsim stipri un veseli, kā HERKULESS!

 Izglītības metodiķe Aina Tarasova


AUZINGS TURPINĀS

10.oktobris Starptautiskā Putras diena...Lasīt vairāk Arī mēs piedalāmies Vislatvijas Putras programmā. Šī gada tēma - "Auzās ir spēks"…Lasīt vairāk Vairāk par putras programmu var izlasīt Rīgas Dzirnavnieka mājas lapā http://www.rigas-dzirnavnieks.lv/lv/paterina-produkcija/herkuless/putras-programma. Rūpēs par savu veselību, iekļausim graudaugu putras ikdienas uzturā. 

 


Notiek nodarbības vecākiem

BEA - BĒRNU EMOCIONĀLĀ AUDZINĀŠANA 

Šajās nodarbībās izrunājam aktuālos jautājumus, kas satrauc vecākus bērnu uzvedībā, meklējam kopīgus risinājumus kā palīdzēt saviem bērniem izaugt par laimīgiem un veiksmīgiem pusaudžiem. Pilnveidojam prasmi kā spēlēties ar bērniem, kā izprast savu bērnu vajadzības un kaprīzes, kā pārvarēt grūtības, apgūt komunikācijas prasmes ar vienaudžiem. Apgūstam prasmi būt laimīgiem vecākiem un bērniem, kā arī daudzas citas lietas. Pēc nodarbībām vecāki saņem apliecinājumu par nodarbību apmeklējumu. Nodarbības ir bez maksas.

Nodarbības notiek ceturtdienās 17:00 - 18:45, sākot no 12.10. 

Nodarbības vada pieredzējusi pirmsskolas skolotāja Velga Zāmuele. 


Sākot ar 21.septembri, ceturtdienās

NODARBĪBAS Cēsu 5.pii PELDBASEINĀ

Taurenīšu, Ezīšu, Rūķīšu, Pūcīšu grupu bērniem.Lasīt vairāk

Nodarbības vada fiziskās attīstības skolotāja Agrita Pilābere.

Izglītības metodiķe Aina Tarasova


KĀ BĒRNAM IEDZĪVOTIES PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS IESTĀDĒ

Bērnam tas patiešām ir grūti. Pirmie mēneši bērnudārzā sagādā raizes  vecākiem, bet grūtāk ir  pašam dārziņa apmeklētājam. Pirmkārt, šķirties no ierastās mājas  vides, mazais visu laiku ģimenē bija  uzmanības centrā un katru viņa vajadzību apmierināja mīļie cilvēki. Dārziņā mazulis  ir  viens no daudziem. Otrkārt, mazajam  pienācis laiks sāk kontaktēties ar vienaudžiem, tomēr  ne visiem tas tik vienkārši izdodas.  Vieglāk iekļauties dārziņa ikdienā  būs tiem, kuriem jau mājās būs zināms dienas ritms un kārtība. Pierašanas periodā ļoti svarīga ir skolotāju un viņu palīgu iejūtība un gādība. Lai mazais cilvēks var rast atbalstu, ja ir skumjas pēc māmiņas vai  gadījusies kāda ķibele.

Ja mazulis vēl nav sasniedzis 3 gadu robežu,  šajā vecumā bērns ir ļoti pārdzīvo šķiršanos un ir cieši saistīts ar māmiņu un tēti. Vecāki savam  lolojumam  stāsta, ka dārziņā būs mīļa skolotāja un auklīte, būs daudz jaunu rotaļlietu. Atrodoties  prom no mājām un māmiņas, tieši rotaļlietas var  bērnu  aizraut un ieinteresēt.  Bērnam svarīgs ir dienas ritms, īpaši  rīta rituāls mājās: pamošanās laiks, mazgāšanās, ģērbšanās un brokastis. Svarīgi ir noteikt laiku, kad vecāki nāks uz dārziņu mazuli izņemt. Ja vecākiem zināms, ka kādu dienu vajadzēs aizkavēties ilgāk – bērnam no rīta to vajag  paskaidrot, izstāstīt.

Trīsgadnieks jūtas liels. Viņš ir apjautis savu varēšanu. Trīs gadus vecs bērns jau spēj izjust lietu kārtību – mamma aiziet,  viņš zina, ka vecāki  noteikti atnāks pakaļ. Trīsgadnieks ir iepazinis vidi, kurā dzīvo un cilvēkus, kas viņam ir apkārt. Bērns  vēlas paplašināt redzesloku, iepazīstot jaunas vietas un cilvēkus. Trīs gadus vecs bērns prot izteikt savas vajadzības. Triju līdz piecu gadu vecumā mazulis  izjūt vajadzību pēc vienaudžu sabiedrības un rotaļām, tomēr rotaļāšanās prasme ir jāizkopj. Pirmajos mēnešos bērnudārzā šī vecuma bērni bieži konfliktē rotaļlietu dēļ. Trīsgadnieks vēl ir privātīpašniecisks. Mazais cilvēks vēlas visas mantas  sev, nelabprāt tās dalās ar citiem. Vairumam trīsgadnieku patīk iet dārziņā, bet kad pirmā sajūsma rimusies, var paziņot vecākiem, ka vairs negrib iet. Māmiņai un tētim nevajag  padoties un zaudēt pacietību, bet runāt ar bērnu un skaidrot, kāpēc tas vajadzīgs. Trīs četrus gadus vecam mazulim grūti ir  samierināties ar jauno kārtību un režīmu. Dažas ģimenes  radušas vakaros ilgi būt nomodā un rītos vēlu celties. Bērns no rītiem var būt  kašķīgs un neapmierināts. Citam bērnam grūtības var sagādāt diendusa.

Uz dārziņu – piecgadnieks.  Piecgadniekam parasti iedzīvoties bērnudārzā ir vieglāk nekā trīsgadniekam, jo mazais cilvēks  ir lielāks un vairāk pieredzējis, prasmīgāks un veiklāks. Piecu gadu vecumā grūtības nesagādā ģērbšanās, pašapkalpošanās pie galda. Tomēr piecgadnieks var atteikties gulēt diendusu, jo daudzi no šā ieraduma jau ir atteikušies.. Piecgadnieku var ieinteresēt ar iespēju bērnudārzā satikt un iepazīt jaunus draugus, kā arī iemācīties ko jaunu. Kaut arī piecgadniekam parasti nav grūti iejusties bērnudārzā, kādā reizē bērns var arī atteikties turp doties. Vecākiem ar bērnu jārunā,  jāieklausās bērna stāstītajā un pret viņa izjūtām jāizturas ar sapratni un iecietību.

Kas bērniem  traucē  adaptēties:

Svarīgi dienu iesākt mierīgi, bez steigas. Nebūs prātīgi ļaut mazulim ilgi gulēt un pēdējā mirklī izraut no gultas, pusaizmigušu vest uz dārziņu. No brīža, kad mazuli modina  līdz bērnudārza durvju atvēršanai var paiet  pusotra stunda, taču, ja  rīts izdodas nesteidzīgāks, tad  mazais ir mierīgāks.

  • Pirmajā mēnesī  grūti būs bērniem, kuri pieraduši iet gulēt vēlu un vēlu arī celties. Ja vecāki mazuli  nav radinājuši pie jaunā režīma jau vasarā, atliek vien bruņoties ar pacietību un gaidīt, līdz mazais pieradīs iet gulēt agrāk un celties agrāk.
  • Pārāk ilga atvadīšanās. Bērnam daudz vieglāk (un arī pašiem vecākiem) atvadīties, ja to dara mīļi, bet nevelkot garumā – mīļš apskāviens un buča, mamma vai tētis apsola, ka pēc diendusas nāks pakaļ, jaukas dienas vēlējums, un viss. Jo garāka ievilksies atvadīšanās, jo vairāk bērns raudās un nelaidīs vecākus prom. Taču vecāki nekādā ziņā nedrīkst aizlavīties, tas ir, aiziet neatvadījušies!
  • Izrunāties ar skolotāju ir svarīgi ne tikai pirmajā mēnesī, bet arī turpmāk. kā bērnam klājas, vai  vajadzīga palīdzība, kas mazo satrauc.

Sagatavot bērnu dārziņam nav viegli, tas ir īsts nervu pārbaudījums gan bērnam, gan vecākiem. Gandrīz visi to ir izdarījuši un veiksmīgi tikuši tam garām!

Izglītības metodiķe Aina Tarasova


 

zinibu_diena.jpg

SATIKŠANĀS ZINĪBU DIENĀ

Ir pagājusi vasara, ar krāsainiem asteru ugunskuriem klāt 1.septembris ar satikšanās prieku. Zinību dienā arī mūsu iestādē rūķis Rūdis gaidīja savus mazos saimniekus. Bērnudārza telpas piepildījās ar bērnu smieklu zvaniņiem. Rūķis Rūdis ar saviem draugiem - gadalaiku rūķiem sagaidīja katru atnācēju un iepriecināja ar sulīgu ābolu, novēlot izdošanos un prieku katrai dienai jaunajā mācību gadā. Pedagogi priecēja bērnus ar leļļu teātra izrādi par rūķu dārza audzēkņu - rūķītes  Būķītes un rūķīša Dūķīša gaitām rūķu dārziņā. Rūķu bērni  vēlēja  būt draudzīgiem, labestīgiem un katru dienu dāvāt prieku sev un saviem draugiem.

Lai radošs un panākumiem bagāts 2017./2018.mācību gads!

Izglītības metodiķe Aina Tarasova


Mēs vienmēr esam ceļā -
No vienas pieturas uz otru,
No šodienas uz rītdienu,
No ziemas uz pavasari,
No nakts uz saullēktu,
No sirds uz sirdi, uz gaismu.
/E.Donate/

Klāt atkal septembris ar asteru, gladiolu un pīlādžu smaržu, klāt atkal jauns mācību gads, kad durvis veram jaunam darba cēlienam: spraigam un interesantam, atbildīgam un grūtam.

Lai visiem mums kopā pietiek pacietības, iecietības, vēlmes un veiksmes labiem, radošiem darbiem!

Sveicu Zinību dienā!

Vadītāja Liene Cekula