BALTĀ GALDAUTA SVĒTKI 

4.maiju var dēvēt par Latvijas otro dzimšanas dienu. Atbalstot iedibināto tradīciju arī mēs - bērni un iestādes darbinieki pulcējāmies vienkopus pie skaisti klātiem svētku galdiem, radot kopības sajūtu sevī un citos.

Laime dzīvot tepat pie mums Latvijā, Cēsīs, mūsu bērnudārzā!

Izglītības metodiķe Olita Āre


MĀKSLA MUMS APKĀRT!

Pavisam nemanot ir pagājis aprīlis. Mums tas noritējis zem Mākslas mēneša zīmes. Tas notika tā!

Zīmējām, krāsojām, tinām un veidojām – ienesām krāsas un košumu ne tikai grupās, bet arī āra vidē. Bērnu rosību bija pamanījis arī Lieldienu Zaķis, kurš apciemoja katras grupas bērnus, lai kopīgi ar dziesmām un rotaļām ieskandinātu Lieldienas.

Aktīvi un sportiski pavadījām Olimpisko nedēļu.

Mēneša izskaņā bērni iepazinās ar runas mākslu -  spēlēja teātri grupā, skatījās grupas skolotāju sagatavoto izrādi, paši darbojās skaņu izrādē un lielākie bērni piedalījās izteiksmīgās runas konkursā.

Šī mēneša notikumus variet aplūkot sadaļā Fotogalerija.

Izglītības metodiķe Olita Āre


AKTĪVA IR KATRA DIENA

Mākslas mēneša trešās nedēļas aicinājums - AKTĪVA IR KATRA DIENA. Atsākam kopējos Kustību rītiņus iestādes pagalmā. Veselību veicinošas aktivitātes notiek katru dienu, nedēļa noslēdzas ar Vislatvijas rīta vingrošanu 22.aprīlī.  Kustību rītiņi turpināsies arī nākamajās nedēļās. 

Fotomirkļi - sadaļā Fotogalerija.

Sporta skolotāja Agrita Pilābere

 


 CEĻĀ UZ LIELDIENĀM aktualitates_lieldienas.jpg

Ai, zaķīti, garausīti,
Kā mēs tevi  gaidījām!
Ar raibām oliņām.
Ar kadiķu ziediņiem.

Kad ziemas aukstums atkāpjas un dod vietu siltumam un gaismai, svin saules svētkus.  Arī mēs visas nedēļas garumā ieskandinājām pavasara svētkus. Tika gatavoti rotājumi nojumēm, kokiem un krūmiem, krāsotas olas, ceptas maizītes, iepazītas Lieldienu tradīcijas. Lieldienu zaķis rotaļlaukumos apciemoja katru grupiņu, kur viņu gaidīja kāds bērnu sagatavots pārsteigums – muzikāla rotaļa, šūpošanās, jautras spēles, pašu gatavots gardumiņš, jautājumi un kopīgs foto.

Aktivitāšu norises foto skatieties sadaļā Fotogalerija.

Novēlam visiem, visiem priecīgas Lieldienas!

Izglītības metodiķe Olita Āre


 

ZIEMAS SPĒLES 

Paši pirmie dalībnieki piedzīvo īstu ziemu - neliels saliņš un lielām pārslām puteņo. Pat Pekinas Olimpisko spēļu dalībnieki mūs apskaustu - sniegs ir īsts! Karstākais notikums Ķīnā - Latvija komandai bronzas medaļa kamaniņu sportā. Mūsu bērnudārza jaunie sportisti mēģina līdzīgi - nobrauciens pa ledaino trasi prasa pamatīgu koncentrēšanos, mazākajiem- arī drosmi. Galvenā mēraukla šoreiz ir jautrība un prieks kopā baudot uzdevumus. Gan velkot virvi, gan braucot četrvietīgās bobsleja ragavās, gan mēģinot trāpīt vārtiņos. Trāpījums mērķī ar mazo bumbiņu ir tikai sākums lieliem panākumiem nākotnē. Šoreiz uzvar draudzība un saskaņa komandā. 

Fotomirkļi - sadaļā Fotogalerija.

Sporta skolotāja Agrita Pilabere


 

ZIEMASSVĒTKI

Gada gaidītākie un viennozīmīgi burvīgākie svētki ir Ziemassvētki. Neskatoties uz to, ka vakaros agri paliek tumšs, šie svētki tik un tā ir paši gaišākie. Ziemassvētku gaidīšanas laiks liek iegrimt svētku atmosfērā, gaidot, cerot un noticot brīnumiem. Ar balto sniegu klāt arī rūķa Rūda draugi, lai priecātos un iedegtu gaismiņas svētku eglītēs. Arī mēs sākām gatavoties svētkiem. Saņēmām no rūķa Rūda vēstuli ar paveicamajiem darbiņiem – jāizrotā svētku egles iekšpagalmos, jāuzbur “Ziemas glezna” garajā gaitenī, un tad jau arī Pūcīšu grupas sagatavotais pārsteigums – pašu zīmēta un iestudēta video izrāde “Kraukšķītis”. Un visapkārt – vilinošā un noslēpumainā piparkūku smarža, dekorācijas logos, gaišas un krāsainas uguntiņas.  

Gatavošanos un svētku mirkļus var aplūkot sadaļā Fotogalerija

Siltu mieru un līksmas sirdis šajā brīnumainajā Ziemassvētku laikā!

 Izglītības metodiķe Olita Āre 


 

ROTAĻU LAUKUMU ATKLĀŠANA
 
Ziemassvētku gaidīšanas laiks mūsu bērnudārzā vienmēr ir īpašs. Ceļā uz Ziemassvētkiem ticam un ceram uz brīnumiem, radām tos paši un priecājamies par citu radītajiem brīnumiem.
Šajā gadā līdz ar pirmo Adventi esam sagaidījuši jau divus lielus brīnumus. Pirmais - baltais, pūkainais sniegs, kas visus tā priecē. Otrais - 29.novembrī mūs apciemoja Cēsu novada pašvaldības pārstāvji - priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs, priekšsēdētāja vietnieks Atis Egliņš-Eglītis un Izglītības pārvaldes vadītāja Lolita Kokina -, lai kopā ar mums dalītos tik ilgi gaidītajā lielajā priekā - ROTAĻU LAUKUMU ATKLĀŠANĀ.
Protams, šo prieka brīdi garām nelaida arī pats mājas saimnieks Rūķis Rūdis, ar kuru kopā dziedājām "Rūķa Rūda dziesmu", kopā iemēģinājām jaunās rotaļu ierīces.
Sadaļā Fotogalerija var aplūkot iemūžinātos priekpilnās dienas fotomirkļus. 

Vadītāja Liene Cekula  


LATVIJA MANA 
 
Debess tik zila,
Zāle tik zaļa,
Jūras mūžīgā elpa.
Latvija mana,
Sīksīkais punkts
Pasaules lielajā telpā.
Pieneņu pļavas
Un rapšu lauki
Saules zeltainā gaismā.
Latvija mana,
Svēteļu zeme,
Mana dzimtene skaistā.
Līgo nakts uguns,
Apiņu smarža,
Dziesmas līdz rīta ausmai.
Latvija mana,
Tavs mūžības kods
Ierakstīts tautas dainās.
Veļu laikā
Svecīšu gaisma
Senču piemiņa svētā,
Latvija mana,
Esi tu mums
Viņu asinīm nosargātā.
Egles zars zaļš,
Visbaltākais sniegs,
Mīlas un ticības spēks.
Latvija mana,
Mūžam Tev būt,
Tu- mūsu mantojums svēts.
/skolotāja L.Daugiša/ 

Lai skaisti un piepildīti svētki! 

Administrācija  


MĀRTIŅI

Kas dimd, kas rīb ap istabiņu?
Mārtiņa gailīši dancīti veda! 

Mirkli pirms valsts svētkiem, kā parasti svinējām Mārtiņus. Kaut arī šogad izpalika viena no jautrākajām Mārtiņu tradīcijām - ķekatās iešana, tomēr katrā grupiņā tika atrasts veids, kā atzīmēt šos svētkus. Bērni gatavoja maskas savam priekam, gāja rotaļās savas grupas robežās, gatavoja mārtiņgaiļus dažādās tehnikās (zīmēja, līmēja utt.), cepa pīrāgus, ko pašiem mieloties. Un tieši tā notiek sagatavošana dzīvei – prasme dzīvot radoši, pielāgoties apstākļiem, gūt prieku, izejot no ierastā rāmjiem, ļaujoties kaut kam savādākam, jaunam…

Sadaļā Fotogalerija neliels ieskats Mārtiņdienas aktivitātēs. 

Mūzikas skolotāja Māra Ašmane


OKTOBRIS - VESELĪBAS MĒNESIS

Kā ierasts jau gadu aiz gada, oktobris sākās ar Putru nedēļu. Katru dienu ēdienkartē bija kāda putra. Grupas no virtuves saņēma skaisti izrotātas putru bļodas un rotāšana turpinājās grupās katram savā šķīvī. Tika runāts par to, cik dažādas un veselīgas ir putras, no kā tās tiek gatavotas. Ņemot vērā, ka 15.oktobrī  pasaulē tiek atzīmēta Roku mazgāšanas diena, oktobra otrajā  nedēļā arī mēs aktualizējām roku mazgāšanas tēmu. Lai arī higiēnas iemaņas apgūstam ik dienu visa mācību gada laikā, tomēr šajā nedēļā vairāk tika runāts par to, kā rokas mazgāt pareizi, kāpēc vispār vajag mazgāt, kas notiek, ja rokas nemazgā. Trešā nedēļa tika veltīta zobu higiēnas jautājumiem. Mēneša laikā apgūtās zināšanas tika atkārtotas, nostiprinātas un papildinātas pēdējā nedēļā, kuras tēma bija “Esmu tīrs – esmu vesels”.

Katru nedēļu arī vecāki saņēma informāciju par iestādē notiekošo un interneta saites dziesmām un multfilmām, ko varētu paskatīties mājās.  Sadaļā Fotogalerija var aplūkot Veselības mēneša aktivitātes, kas iemūžinātas fotogrāfijās.

Mūzikas skolotāja Māra Ašmane


 

MIĶEĻDIENA

Miķeļdiena ir svētki, kurus svinam rudenī - septembra beigās. Tie ir rudens saulgrieži, gada auglīgās daļas aizvadīšanas svētki, kad ražai jābūt novāktai.

Jau vairākus gadus iestādē ir tradīcija veidot savu “Zaļo dārzu”. Arī šogad  čakli strādājām to iekopjot. Pavasarī kopā domājām, ko sēsim vai varbūt stādīsim. Vasarā ravējām un laistījām. Nu esam izaudzēto novākuši un izveidojuši Miķeļdienas izstādi “Zaļā dārza veltes” ar dažādām interesantām kompozīcijām, parādot arī citiem šī rudens veikumu. Tas aplūkojams sadaļā Fotogalerija.

 Izstādes ceļojošo kausu un diplomu par pirmo vietu šogad ieguva Rūķīšu grupa.

Izglītības metodiķe Olita Āre 


 SATIKŠANĀS ZINĪBU DIENĀ 

Rudens smarža gaisā, asteru un gladiolu ziedi bērnu rokās, priecīgs satraukums sirdī – tāds ir 1.septembris.  Ar svētku sajūtu – gan lieliem, gan maziem.

Šogad, tāpat kā iepriekšējos gadus, mūsu iestādē pie vārtiem bērnus sagaidīja rūķi – ar priecīgu sveicienu, palīdzot atrast ceļu uz grupiņu vai vienkārši pasakot laba vēlējumu. Tālāk - tikšanās grupiņā ar smaidīgām, mīļām grupas skolotājām un skolotāju palīgiem. Pēc jauka, pārsteigumiem pilna rīta cēliena, bērni atkal devās ārā, kur viņus joprojām gaidīja rūķi, lai kopīgi padejotu. Ņemot vērā, ka nevaram pulcēties visi kopā, bērni pie rūķiem ieradās atsevišķi pa grupām.

Mācību gads sācies priecīgi un saulaini.  Lai daudz skaistu, labu dienu visiem! Lai veiksmīgs šis mācību gads!

Mūzikas skolotāja Māra Ašmane