2.grupa - BITĪTES

Bērnu vecums  4 - 5 gadi

Skolotājas Ieva Malkava, Dita Ramane

Skolotājas palīdze Tatjana Freiberga

Dienas ritms

2_grupa.jpg

 

LĪGO! 

Es pazinu to sētiņu,
Kur gaidīja Jāņa bērnus:
Tā sētiņa izpušķota
Ar zaļiem ozoliem... Lasīt vairāk

 


APRĪLIS - LIELĀS TALKAS MĒNESIS

Šajā mēnesī tika ieguldīts liels komandas darbs, lai sakārtotu un satīrītu savu tuvāko vidi – grupu un rotaļlaukumu.

Ar lielu centību, aktivitāti un entuziasmu bērni uzkopa savu grupu. Strādājot vairākās grupiņās, bērniem tika sekmētas sadarbības prasmes, tādējādi mācoties būt atbildīgiem par sevi un citiem, sadalot pienākumus savā starpā.

Ne mazāk aktīva bija rotaļlaukuma sakārtošana. Tika nogrābta vecā zāle, izvesti lielie akmeņi. Bet visaizraujošākais bija sava mazdārziņa iekārtošana. Visi kopā sastrādājām augsni, kurā sasējām zirņus, skābenes, spinātus, redīsus. Sastādījām salātus un skaistus ziedus, kas priecēs visu vasaru.

Priecīgs notikums bija Lieldienu svētki – krāsojām, karinājām un ripinājām olas. Šūpojāmies, gājām rotaļās ar Lieldienu zaķi un baudījām svētku cienastu!

Liels paldies vecākiem par sadarbību un atbalstu!

Ieskats mūsu galerijā... Lasīt vairāk

Grupas skolotājas


 

UZ SKATUVES

Marta mēnesis Bitīšu grupai pagājis aizrautīgā Teātra ceļojumā. Kopā ar mūzikas skolotāju Aiju tika iestudēta izrāde “Alisītes kliņģerītis”. Gatavošanās darbi (lomu iestudēšana, biļešu un kases gatavošana, dekorācijas u.c.) noritēja visu mēnesi, lai Starptautiskajā teātra dienā, 27.martā varētu to nospēlēt mūsu kaimiņu grupai un citiem ciemiņiem. Ieejas maksa uz mūsu teātri bija “lūdzu” un “paldies”, ko arī bija paņēmuši līdzi visi skatītāji!

Mīļš paldies vecākiem par atbalstu sagatavojot tērpus, dažādas dekorācijas un atribūtiku. Paldies Mārīšu, Taurenīšu, Zaķīšu, Rūķīšu, Pelīšu grupām par sadarbību!

Ne tikai spēlējām, bet arī paši baudījām 3.grupas teātri “Pie saulītes ciemos”. Tur par ieejas biļeti nācās samaksāt ar vienu smaidu.

Ieskats mūsu foto galerijā... Lasīt vairāk

Priecīgu un saulainu pavasari!

 Grupas skolotājas


FEBRUĀRIS

Februārī  mēneša  tēmas “Esmu vesels” ietvaros Bitīšu grupa izveidoja dārzu ar zaļumiem uz palodzes, kurus drīz vien jau varējām nogaršot. Kā arī apguvām kulinārijas prasmes, gatavojot veselīgus salātus. Sirsniņdienā gatavojām pārsteigumus saviem vismīļākajiem – cepām saldus cepumiņus.

Kopā ar 10.grupas kolektīvu un sporta skolotāju pavadījām ziemu, nosvinot Meteņdienu.

Kopā ar vecākiem pavadījām jauku pēcpusdienu „Mācies, domā, dari caur sporta aktivitātēm”. Vecākiem bija iespēja līdzdarboties pārī ar savu bērnu, atbalstīt un priecāties par viņu sasniegumiem.

Mācījāmies par ūdens lietošanas nozīmi ikdienā un veicām pētījumu par izdzertā ūdens daudzumu dienā.  

Paldies vecākiem par atbalstu veselīga dzivesveida veicināšanā!

Ieskats foto galerijā... Lasīt vairāk

Grupas skolotājas


DECEMBRIS 

Lēni, lēni sniedziņš snieg,
Balta laime cauri brien.
No sētiņas sētiņā,
No sirsniņas sirsniņā.

Decembrī mūsu grupā darbojās Rūķu darbnīca, kurā rūķi paši gatavoja rotājumus grupai un  grupas eglītei.  Un kā tad bez piparkūku cepšanas!  Lasīt tālāk

Liels prieks bija visiem kopā doties uz bibliotēku, kur iepazināmies ar Čučumuižas rūķiem, krāsojām piparkūkas un sagaidījām Ziemassvētku vecīti ar dāvanu maisu... Lasīt tālāk

Priecājāmies par lielo un mazo rūķu sarūpētām dāvanām grupiņai... Lasīt tālāk

Izrotājām eglīti pagalmā un baudījām Lauras izcepto piparkūku namiņu... Lasīt tālāk

Un kopā ar vecākiem nosvinējām mūsu Mazos Ziemassvētkus. 

Paldies visiem par atbalstu, sadarbību, paldies par prieku un smaidiem!

Lai mums visiem laimīgs, veiksmīgs un priecīgs Jaunais gads!

 Ieva , Dita un sk.palīgs Tatjana


LATVIJAS DZIMŠANAS DIENU SAGAIDOT 

Izzinot un atklājot mūsu pilsētu, kopīgi izstaigājām pilsētas centru, lai izveidotu pastaigu maršruta grāmatu “Strūklakas manā pilsētā”. To veicām divu stundu laikā, noejot ~3 km. Aicinām arī Jūs apskatīt strūklakas mūsu pilsētā... Lasīt tālāk.

“Būšu vesels, būšu stiprs savai Latvijai!”  Ar tādu devīzi kopā visas grupas piedalījāmies sporta svētkos...Lasīt tālāk

Daudz baltu dieniņu  veltījām mūsu Latvijai dzimšanas dienā piedaloties skaistā, svinīgā svētku koncertā...Lasīt tālāk.

Kas gan būtu svētki bez cienasta! Šoreiz paši  gatavojām un kopā nobaudījām svētku kūku...Lasīt tālāk.

Un savai Latvijai iededzām svecītes...Lasīt tālāk

Lai Saules mūžs Tev, Latvija!

Ieva , Dita un sk.palīgs Tatjana


MĀRTIŅDIENA

Zeme rīb, rati klaudz,
Kas to zemi rībināja?
Nu atbrauca Mārtiņdiena,
Deviņiem kumeļiem!

6. novembrī mūsu grupa ieskandināja Mārtiņdienu. Lai svētkus svinot būtu prieks pašiem un citiem, iepriekš bijām iemācījušies tautasdziesmas, dziesmas un rotaļas. Liels prieks bija sagaidīt Mārtiņbērnus – Taurenīšu grupas bērnus, kuri bija saģērbušies par budēļiem. Visi kopā  „braucām” ar gailīti uz Rīgu, minējām mīklas,  gājām rotaļās, dejojām un cienājāmies ar svētku cienastu. Paldies visiem, kas piedalījās un atbalstīja mūs! Lasīt tālāk

Ieva, Dita un sk.palīgs Tatjana


OKTOBRIS

Kopā  ar vecākiem un mēneša tēmas ietvaros  iekārtojām grupas nojumē izstādi  "Latvijas bagātība rudenī"... Lasīt tālāk

Sadarbībā ar vecākiem visu mēnesi baudījām svaigi spiestas dārzeņu un augļu sulas, nobaudījām arī ceptus ābolus... Lasīt tālāk

Putras nedēļā rotājām un nogaršojām putras ar veselīgiem našķiem... Lasīt tālāk

Skatījāmies mācību filmu par roku mazgāšanas nozīmi. Priecājāmies par ciemiņiem grupā... Lasīt tālāk

Visu mēnesi baudījām "Zelta rudeni"... Lasīt tālāk

Ieva, Dita un sk.palīgs Tatjana


MIĶEĻI

Cep, māsiņa, mīkstu maizi,
Vāri siltu azaidiņu.
Tavi bērni sanākuši,
 Beigās Jumi dabūjuši.

27.septembrī mūsu grupa svinēja rudens saulgriežus  Miķelus – Jumja dienu.  Jau iepriekš bijām iepazinušies ar labību, vārpiņām, graudiem un Jumi.  Jumīti mēģinājām veidot paši no kastaņiem, vārpām un koka klucīšiem.  Sadarbībā ar vecākiem un sporta skolotāju, svētkus, neraugoties uz lielo vēju,  svinējām pie ugunskura, dzerot siltu tēju un baudot siltās, gardās karašiņas. Kad bijām iestiprinājušies,  gājām svētku rotaļās. Lielu sajūsmu sagādāja virves vilkšana, kurā piedalījās puiši, bet meitenes bija lielas atbalstītājas. Tāpat arī „gaiļu cīņas” un krāsainais lielais izpletnis radīja svētku sajūtu. Lasīt vairāk

Ieva, Dita un sk.palīgs Tatjana


SEPTEMBRIS

Jau paskrējušas septembra pirmās divas nedēļas.  Notikušas pārmaiņas mūsu grupā. Bitītēm pievienojušies trīs puiši, un esam pārkārtojuši  grupas vidi.

Siltais, vasarīgais laiks mūs priecēja katru dienu, tāpēc pēc iespējas vairāk laika pavadījām laukā. Pastaigas laikā uz Pils parku atcerējāmies drošības noteikumus uz ielas, parkā vērojām dabas pārmaiņas rudenī. Atradām daudz zīļu, ar kurām papildinājām grupas vidi.

Lielu prieku bērnos radīja grupas sagatavotā sajūtu taka, kuru siltā laika dēļ varējām izmantot laukā. Viens no atraktīvākajiem sajūtu takas posmiem bija lietus ūdeņu - peļķu bradāšana ar basām kājām... Lasīt vairāk

Aizrautīgi piedalījāmies ķirbju ražas novākšanā. Tas nebija viegls darbs, tāpēc meitenes uzticēja šo darbu džentelmeņiem... Lasīt vairāk

 Ieva, Dita un sk.palīgs Tatjana