2.grupa - BITĪTES

Bērnu vecums 5 - 6 gadi

Skolotājas Ieva Malkava, Dita Ramane

Skolotājas palīdze Tatjana Freiberga

 

  

logo_2_bitites.png 

PROJEKTS  “PUTNU DRAUGS”

Bitīšu grupa, sadarbībā ar vecākiem ir iesaistījusies igauņu firmas SIA “EUGESTA un PARTNERI” un  firmas Balsnack organizētajā projektā “PUTNU DRAUGS”. Tā mērķis ir aizraujošā veidā parādīt bērniem, kā katrs atsevišķi un visi kopā var rūpēties par putniem sezonas aukstajos mēnešos, un cik maz nepieciešams, lai putni būtu pabaroti. Projekts bērniem sniedz iespēju pašiem kļūt par putnu pētniekiem, iepazīstot dažādas putnu sugas, kā arī prakstiskā un radošā veidā izpildīt uzdevumus. Sīkā informācija par projektu pieejama – www.putnudraugs.lv 

Pirmsskolas skolotājas Ieva Malkava un Dita Ramane


DECEMBRIS - SVĒTKU LAIKS 

Mēnesis pagāja lielā rosībā gatavojoties svētkiem.

Kopā ar vecākiem radījām svētku sajūtu – gatavojām rotājumus grupai un eglītei. Cītīgi cepām piparkūkas, kuras dāvinājām Cēsu pilsētas iedzīvotājiem un cepumus vecākiem kā dāvaniņas svētkos.

Sadarbībā ar veikalu Ieber.lv iesaistījāmies projektā  “Kas vienam lieks,  tas otram prieks”, kur nesām tukšās burciņas uz veikalu, lai klienti tās varētu izmantot kā uzpildāmo taru. Kā arī zīmējām un gatavojām veikala dāvanu kartes.

Bet visvairāk priecājāmies par Ziemassvētku vecīti un svētku sajūtu ko radījām sev un citiem!

Paldies visiem lieliem un maziem rūķiem par dāvanām grupai!

Ieskats mūsu galerijā... Lasīt vairāk

 Grupas skolotājas


NOVEMBRIS - MĒS PILSĒTĀ

Mēneša  tēmas ietvaros  iepazinām mūsu pilsētu. Sākumā noskaidrojām ko zinām par Cēsīm, kur esam bijuši un ko gribam apskatīties. Izveidojām maršruta plānu un devāmies katru nedēļu uz kādu no pilsētas vietām.

Vispirms devāmies uz bibliotēku, kur uzzinājām par jaunumiem grāmatu pasaulē. Pēc tam devāmies uz Cēsu koncertzāli, kur baudījām leļlu teātra izrādi “Mazā raganiņa”. Citu dienu devāmies uz grāmatnīcu, pa ceļam piestājot pie Uzvaras pieminekļa un apskatījām arī atjaunoto Cēsu baznīcu.

Bet novembris ir arī Latvijas dzimšanas dienas mēnesis – tāpēc par godu šiem svētkiem gatavojāmies svētku koncertam iestādē. Svētkos dziedājām, skaitījām dzejoli un baudījām svētku kūku. Latvijas dzimšanas dienai veltītu muzejpedagoģisku pasākumu apmeklējām arī Cēsu muzejā. Lai gan tur devāmies mazā pulciņā, tomēr esam priecīgi, ka bijām zinoši un erudīti sagatavotos jautājumos un konkursos par Latviju!

Bet, lai par pilsētas ekskursijām paliktu atmiņas, mēneša garumā gatavojām katrs savu grāmatu par Cēsīm.

Ieskats mūsu galerijā... Lasīt vairāk

Grupas skolotājas


OKTOBRIS

Daba mūs priecēja ar krāsaino un smaržīgo rudeni. Oktobri iesākām ar brīnišķīgu sajūtu baudīšanu Pils parkā.

Oktobrī daudz tika runāts par veselību un higiēnu, tāpēc piedalījāmies vairākos izglītojošos pasākumos.

Apgūstot pašapkalpošanās iemaņas un kulinārijas prasmes, tēmas ietvaros gatavojām dažādus salātus no rudens veltēm. Pats gatavošanas process bija aizraujošs un interesants.

Šomēnes ieziemojām puķu sīpolus mūsu grupas mazdārziņā, lai pavasarī sagaidītu pirmos tulpju, narcišu un hiacinšu asniņus.

Ieskats mūsu galerijā… Lasīt vairāk

Grupas skolotājas


SEPTEMBRIS

Septembrī Bitīšu grupa darīja  gan lielus, gan mazus darbus. Daudz darba paveicām, lai iekārtotu mūsu grupu. Paši domājām, zīmējām, līmējām un rakstījām. Izveidojām savus grupas noteikumus un mācamies tos arī ievērot.

Atkārtojām iepriekš zināmās un apguvām jaunas pašapkalpošanās iemaņas – paši servējam galdu, mācamies lietot visus galda piederumus. Savā sakņu dārzā novācām un cienājāmies ar zirņiem, gurķiem, burkāniem. 

Ar interesi devāmies uz mūsu pilsētas Viduslaiku pili un amatnieku darbnīcām, kur ciemojāmies pie dažādiem amatu meistariem. Klausījāmies viņu stāstījumā un vērojām ko gatavo no koka, māla un pat no ādas. Kā arī cītīgi izpētījām, kas aug muzeja dārzā. Kopā uzkāpām Pils tornī, kur vērojām mūsu pilsētu no putna lidojuma!

Ieskats foto… Lasīt vairāk

Grupas skolotājas