2.grupa - BITĪTES

Bērnu vecums  6-7 gadi

Skolotājas Dita Ramane, Guna Gušča

Skolotājas palīdze  Tatjana Freiberga 

 

  

logo_2_bitites.png 

 

DECEMBRIS - ĻOTI MAĢISKS UN ĪPAŠS LAIKS

Šis mēnesis pagāja lielā rosībā un īpašās noskaņās.

Decembri iesākām ar pastaigu uz Ruckas parku, kurā bijām pirmo reizi. Mūsu sajūsmu radīja parkā sastaptais lielais ozols, kas auga parka vidū. Bērnu sejās bija redzams prieks un pārsteigums ieraugot četras aitiņas, kas ganijās lielajā aplokā.

Kopīgi gatavojāmies svētkiem – gatavojām rotājumus grupai, egītei. Cepām piparkūkas, kuras labprāt paši degustējām, kā arī uzzdāvinājam vecākiem pašu gatavotās piparkūkas.

Šomēness mācījāmies šūt eglīšu rotājumu, kas bij kā dāvana vecākiem.

Šogad svētkus svinējām mazliet savādāk nekā ierasts – bez vecākiem, taču tas nemainīja bērnu sajūsmu par gaidāmo svētku koncertu, kura atmosfēru uzbūrām paši.

Visvairāk priecājāmies par Ziemassvētku vecīša sarūpētājām dāvanām un svētku sajūtu ko radījām sev.

Svētku dienu noslēdzām ar viktorīnas spēli “Ziemassvētki”.

Iesaistījāmies Cēsu novada rīkotajā akcijā “Cēsu zvaignzes ceļš”, kurā izveidojām savu zvaigzni, kuru iekārām Vienības laukumā vienā no eglītēm.

Ieskats mūsu galerijā... Lasīt vairāk

Grupas skolotājas


NOVEMBRIS - MANA LATVIJA   

Mēneša  tēmas ietvaros  iepazinām mūsu Latviju. Sākumā noskaidrojām ko zinām par Latviju, kurās pilsētās esam bijuši un ko gribam uzzinātu jaunu. Kopīgi aplūkojot kartes dažādos materiālos izveidojām savu Latvijas kontūru, kurā atzīmējām lielākās pilsētas un upes.

Šīs mēneša aktivitātes iesākākām ar Mārtiņdienu. Pārunājām , kas ir Mārtiņdiena, izrunājām ticējumus, minējām mīklas.

11.novembrī mūsu iestādē norinājās “Stirpo skējiens”, kurā ar lielu aizrautību un ar grupas izveidotu karogu priekšgalā devāmies skrējienā. Pēc skrējiena neizpalika ikgadējā svecīšu nolikšana pie pieminekļa par godu mūsu karavīriem.

Novembris kā zināms ir arī Latvijas dzimšanas dienas mēnesis – tāpēc par godu šiem svētkiem gatavojām rotājums grupai. Šogad svētkus svinējām savādāk nekā citus gadus, kad varējam lielākā bariņā svinēt svētkus. Latvijas dzimšanas dienu svinējām grupā – svētkus iesākām ar valsts himmnu, turpinājām ar erudīciajs spēli “Mana Latvija”, kurā bērni bij ļoti ieintresēti un erudīti. Un nobeigumā, kas gan svētki būtu bez svētku kūku, kuru gatavojām paši. Pēc diendusas sēdāmies pie svētku galda,lai baudīt svētku kūku! 

Ieskats mūsu galerijā... Lasīt vairāk

                                                                                                Grupas skolotājas


OKTOBRIS

Šogad daba mūs priecē gan ar krāsaino un smaržīgo rudeni, gan ar pārsteidzoši silto laiku. Tādēļ oktobri iesākām ar brīnišķīgu pastaigu uz tuvējo Pils parku, kurā varējām baudīt krāsaino lapu lapkriti un rudenīgi krāsainās kļavas.

Oktobrī daudz runājām par veselību un higiēnu. Arī šogad iesaistījāmies ikgadējā “Putras nedēļā”, kuras laikā pētījām garšaugus no kuriem tika pagatavotas putras, kā arī veidojām savu veselīgo ēdienu šķīvi.  Bērniem par veiksmīgu un radošu darbošanos “Putras nedēļā” Rīgas Dzirnavnieks sagādāja katram diplomu un veslīgo batoniņu.

Mēneša tēmas “Rudens dabā” ietvaros  mācījāmies atpazīt un nosaukt tuvākajā apkārtnē piecus pazīstamākos kokus. Bērniem kopā ar vecākiem bija uzdevums sagatavot nelielu prezentāciju par kādu no pieciem kokiem. Sagatavotie darbiņi bija ļoti krāsaini un radoši. Lai prezentāciju padarītu interesantāku un aizraujošāku bērni sadalījās grupās, apspriedās par kopīgo katram kokam un bija gatavi prezentēt savus darbiņus pārējiem grupas biedriem.  Liels paldies vecākiem par iestaistīšanos mūsu ikdienā!

Šomēnes aktīvi darbojāmies ārā – sportojām un baudijām paskainos laika apstākļus.

Ieskats mūsu galerijā... Lasīt vairāk

                                                                                                                                               Grupas skolotājas


SEPTEMBRIS

1.septembris Bitīšu grupā iesākās aizraujoši un mazliet arī skumīgi, jo bērni ir uzsākuši savas pēdējās gaitas bērnudārzā. Redzot visus savus mīļos draugus, skolotājas un auklīti, skumjas par pēdējo gadu bērnudārzā pazuda nemanot. Mūsu jaukajam kolektīvam pievienojās trīs jauni bērni, kuri grupas vidē iejutās uzreiz un pārējie viņus ātri pieņēma.

Šajā mēnesī darījam gan lielus, gan mazus darbus. Paši domājām, zīmējām, līmējām un rakstījām. Izveidojām savus grupas un rotaļlaukuma noteikumus un mācamies tos arī ievērot.

Atkārtojām iepriekš mācītās lietas kā arī esam gatavi jaunām zināšanām un prasmēm, lai būtu gatavi doties uz skolu.

Mēneša izskaņā sadarībā ar vecākiem un bērniem izveidojām radošu dārzeņu kompozīcijas izstādi, kura priecēja mūs un citus iestādes bērnus.

Ieskats mūsu galerijā... Lasīt vairāk

Grupas skolotājas