2.grupa - BITĪTES

Bērnu vecums 5 - 6 gadi

Skolotājas Ieva Malkava, Dita Ramane

Skolotājas palīdze Tatjana Freiberga

 

  

logo_2_bitites.png 

 

FEBRUĀRIS

Bitīšu grupa ferbuāra sākumā  izmantoja divas aukstās ziemas dienas, lai pētītu sala īpašības – kas salst, kas nē, un cik ilgā laikā sasalst ūdens. Taču ziema mūs “piemānīja” un neļāva līdz galam veikt pētījumu.

Tā kā februāris ir sveču mēnesis, devāmies uz Cēsu pili piedalīties “Sveču darbnīcā”, kurā uzzinājām par sveču liešanu senos laikos, paši gatavojām savas sveces, gājām rotaļās un vērojām sveču deju. Tas bija ļoti interesanti.

Visu mēnesi turpinājām  piedalīties projektā “Putnu draugs”, kura 2.uzdevums bija sagatavot savu unikālo Latvijas putnu grāmatu. Mūsu grāmata tapa no dabas materiāliem, tautasdziesmām un mīklām.

Mēnesi noslēdzam ar vecāku pēcpusdienu, kurā izspēlējām pašu iestudēto teātri “Kraukšķītis”.

Ieskats foto galerijā... Lasīt vairāk

Grupas skolotājas


JANVĀRIS

Jauno gadu iesākam piedaloties igauņu projektā “Putnu draugs”. Pirmo uzdevumu veicām operatīvi, sadarbībā ar vecākiem tika uzstādita interesanta putnu barotava. Tagad katru dienu mācamies rūpēties par mazajiem draugiem un uzņemties atbildību.

Tā kā ziemas mēnesis mūs nelutina ar sniega segu, nolēmām mācīties visu par un ap literāriem tēliem grāmatās un lugās. Lai veiksmīgāk apgūtu jauno, devāmies ekskursijā uz Cēsu bibliotēku , kur ne tikai klausījāmies pasaku, bet zīmējām arī paši tai ilustrācijas. Kā arī mēneša tēmas ietvaros devāmies mācību ekskursijā uz Cēsu izstāžu namu uz Latvijas ilustratoru darbu izstādi “Atrasts grāmatā". Tur atpazinām daudzus pazīstamus tēlus no dažādām pasakām.

Savas pirmās aktieru dotības parādījām mūsu iestādes Mārīšu grupai, kur pašiem bija  gan jāizvēlas maskas, gan pašiem jāizveido sižets.

Visu mēnesi, sadarbībā ar mūzikas skolotāju, notika gatavošanās lugai “Kraukšķītis”. Lugas pirmizrāde paredzēta februāra mēnesī.

Ieskats foto galerijā... Lasīt vairāk

Grupas skolotājas


DECEMBRIS - SVĒTKU LAIKS 

Mēnesis pagāja lielā rosībā gatavojoties svētkiem.

Kopā ar vecākiem radījām svētku sajūtu – gatavojām rotājumus grupai un eglītei. Cītīgi cepām piparkūkas, kuras dāvinājām Cēsu pilsētas iedzīvotājiem un cepumus vecākiem kā dāvaniņas svētkos.

Sadarbībā ar veikalu Ieber.lv iesaistījāmies projektā  “Kas vienam lieks,  tas otram prieks”, kur nesām tukšās burciņas uz veikalu, lai klienti tās varētu izmantot kā uzpildāmo taru. Kā arī zīmējām un gatavojām veikala dāvanu kartes.

Bet visvairāk priecājāmies par Ziemassvētku vecīti un svētku sajūtu ko radījām sev un citiem!

Paldies visiem lieliem un maziem rūķiem par dāvanām grupai!

Ieskats mūsu galerijā... Lasīt vairāk

 Grupas skolotājas


NOVEMBRIS - MĒS PILSĒTĀ

Mēneša  tēmas ietvaros  iepazinām mūsu pilsētu. Sākumā noskaidrojām ko zinām par Cēsīm, kur esam bijuši un ko gribam apskatīties. Izveidojām maršruta plānu un devāmies katru nedēļu uz kādu no pilsētas vietām.

Vispirms devāmies uz bibliotēku, kur uzzinājām par jaunumiem grāmatu pasaulē. Pēc tam devāmies uz Cēsu koncertzāli, kur baudījām leļlu teātra izrādi “Mazā raganiņa”. Citu dienu devāmies uz grāmatnīcu, pa ceļam piestājot pie Uzvaras pieminekļa un apskatījām arī atjaunoto Cēsu baznīcu.

Bet novembris ir arī Latvijas dzimšanas dienas mēnesis – tāpēc par godu šiem svētkiem gatavojāmies svētku koncertam iestādē. Svētkos dziedājām, skaitījām dzejoli un baudījām svētku kūku. Latvijas dzimšanas dienai veltītu muzejpedagoģisku pasākumu apmeklējām arī Cēsu muzejā. Lai gan tur devāmies mazā pulciņā, tomēr esam priecīgi, ka bijām zinoši un erudīti sagatavotos jautājumos un konkursos par Latviju!

Bet, lai par pilsētas ekskursijām paliktu atmiņas, mēneša garumā gatavojām katrs savu grāmatu par Cēsīm.

Ieskats mūsu galerijā... Lasīt vairāk

Grupas skolotājas


OKTOBRIS

Daba mūs priecēja ar krāsaino un smaržīgo rudeni. Oktobri iesākām ar brīnišķīgu sajūtu baudīšanu Pils parkā.

Oktobrī daudz tika runāts par veselību un higiēnu, tāpēc piedalījāmies vairākos izglītojošos pasākumos.

Apgūstot pašapkalpošanās iemaņas un kulinārijas prasmes, tēmas ietvaros gatavojām dažādus salātus no rudens veltēm. Pats gatavošanas process bija aizraujošs un interesants.

Šomēnes ieziemojām puķu sīpolus mūsu grupas mazdārziņā, lai pavasarī sagaidītu pirmos tulpju, narcišu un hiacinšu asniņus.

Ieskats mūsu galerijā… Lasīt vairāk

Grupas skolotājas


SEPTEMBRIS

Septembrī Bitīšu grupa darīja  gan lielus, gan mazus darbus. Daudz darba paveicām, lai iekārtotu mūsu grupu. Paši domājām, zīmējām, līmējām un rakstījām. Izveidojām savus grupas noteikumus un mācamies tos arī ievērot.

Atkārtojām iepriekš zināmās un apguvām jaunas pašapkalpošanās iemaņas – paši servējam galdu, mācamies lietot visus galda piederumus. Savā sakņu dārzā novācām un cienājāmies ar zirņiem, gurķiem, burkāniem. 

Ar interesi devāmies uz mūsu pilsētas Viduslaiku pili un amatnieku darbnīcām, kur ciemojāmies pie dažādiem amatu meistariem. Klausījāmies viņu stāstījumā un vērojām ko gatavo no koka, māla un pat no ādas. Kā arī cītīgi izpētījām, kas aug muzeja dārzā. Kopā uzkāpām Pils tornī, kur vērojām mūsu pilsētu no putna lidojuma!

Ieskats foto… Lasīt vairāk

Grupas skolotājas