9.grupa - LĀCĪŠI

Bērnu vecums  3-4 gadi

Skolotājas  Anda Jakovele, Lauma Daugiša

Skolotājas palīdze  Sandra Bērziņa 

 

 logo_9_lacisi.png

APRĪLIS

Bērnu psihologi uzsver, ka pienākumi un mājas darbiņi ir ļoti svarīgs solis bērna pašapziņas veidošanā, veicina bērna piederības sajūtu ģimenei. Noteiktā vecumā apgūtās prasmes ietekmēs arī tālāko dzīvi. Aprīļa mēneša tēma mums bija "Es palīdzēšu''. Kā tad 3 - 4 gadu vecs bērns var palīdzēt gan mājās, gan dārziņā? Var sakārtot rotaļlietas, palīdzēt uzklāt galdu, nokopt galdu, saslaucīt un savākt to, ko ir izlējis vai izbēris, turēt savas drēbes kārtībā, sākt klāt savu gultu, iesaistīties ēdiena gatavošanas procesā, palīdzēt dārza darbos, sākt mācīties mazgāt traukus, rotaļlietas.

Ko no visa uzskaitītā mēs darījām dārziņā? Mācījāmies uzslaucīt gružus ar dažāda veida birstēm, mācījāmies saslaucīt izlijušu ūdeni gan ar lupatiņu, gan ar sūkli. Turpinājām uzturēt grupā kārtību, sakārtojot, noliekot vietā spēles, materiālus. Turpinājām palīdzēt auklītei saklāt galdus ēdienreizēm. Kad mēs, skolotājas, datorā parādījām bērniem, kā citos dārziņos grupā ir izveidots "zaļais dārzs'' un jautājām, vai bērni gribētu mums palīdzēt tādu izveidot mūsu grupā, protams, ka visi bija gatavi palīdzēt. Tad nu sagatavojām zemi, iepriekš briedinājām pupiņas un zirņus, sējām un stādījām ko nu katrs gribēja no piedāvātā materiāla. Vērojām, laistījām, zīmējām, veidojām. Kā priekā staroja bērnu sejas, kad mēs viņiem pateicāmies par lielo palīdzēšanu .Un lepnums bija arī tad, kad savu "zaļā dārza" kastīti varēja nest uz māju, lai turpinātu audzēt un priecēt mājiniekus.

Uzlabojoties laika apstākļiem, vairāk varējām izmantot savu grupas laukumu - gan slidinoties no slidkalniņa, gan spēlējoties ar bumbām, riņķiem, lecamauklām  gan izbaudot smilšu kastes priekus un pūšot ziepju burbuļus. Attīrot smilšu kastes mantas no smiltīm, pirms nolikšanas vietā, noliekot savās vietās paņemtas bumbas. lecamauklas, riņķus, klucīšus, bērni saprata, ka tā viņi palīdz uzturēt kārtību grupas nojumē. Bērni ir atvērti dažādiem darbiņiem, vajag tikai to pamanīt, ļaut darīt, un ļaut viņiem justies svarīgiem… Lasīt vairāk

 Grupas skolotājas


MARTS

"Reiz pasakā'' - mūsu grupas marta mēneša tēma. Kopā ar bērniem izvēlējāmies 4 pasakas -"Kukulītis'', "Rācenis'', "Trīs siventiņi'' un "Ābols'' - katrai nedēļai savu pasaku. Bērni klausījās visas pasakas skolotāju stāstījumā, pārrunāja notikumus, analizēja pasaku tēlu rīcību. Noskatījās pasaku "Rācenis'', "Kukulītis'', "Trīs siventiņi'' animācijas filmas (bez skaņas), pašiem runājot tēlu tekstu. Pasaku "Trīs siventiņi'' klausījās audio ierakstā. Pateicoties Paulas mammai, varējām klausīties pasakas "Ābols'' dziesmu cikla ierakstu ansambļa "Knīpas un Knauķi'' izpildījumā. Pasaku tēlus zīmējām, veidojām, aplicējām. Katrai pasakai bijām sagatavojušas sižeta attēlu sēriju, un bērniem bija jāsaliek attēli pareizā notikumu secībā. Tāpat visiem bija iespēja izspēlēt pasakas gan aktieriski, gan arī ar roku lellēm. Pasakas tika izmantotas matemātikas mācību jomā apgūstot skaitu, skaitli. Valodas mācību jomā, veidojot paplašinātus teikumus, atstāstot dzirdētās pasakas, sacerot pašiem savu grupas kolektīvo pasaku. Laukumā un pastaigās baudījām gan pavasara saulīti, gan arī pēkšņu sniega atgriešanos.
Tuvojoties Lieldienām,lasījām pasaku par Lieldienu zaķi, dzejoli par Lieldienu zaķu ģimeni, skatījāmies animācijas filmiņu par Lieldienu zaķi. Zīmējām, lieldienu zaķi, rotājām papīra olas. Pateicoties Keitas vectētiņam, grupas laukumu rotāja koka zaķis.Tur mums bija sava fotosesija. Marta pēdējā dienā - 31.martā, devāmies pastaigā  uz Pils parku, Maija parku, kur atradām apgleznotas milzu olas. Bet nākamajā dienā, gandrīz kā aprīļa joks, mūs sagaidīja pārsteigums - Lieldienu zaķa apciemojums. Meklējām laukumā paslēptās olas, gājām rotaļās, ripinājām olas, izcīnījām olu kaujas. Paldies Tomasa mammai par skaisto cienastu - piparkūkas Lieldienu olu... Lasīt vairāk

Grupas skolotājas


FEBRUĀRIS

"Tīram, tīram zobiņus,
Dzenam projām mikrobus.
Zobiņi tad stipri būs,
Caurums pārsteigt nepagūs''.
Februāra mēneša tēma "Tīram zobus" tika veltīta, lai bērni izprastu nepieciešamību regulāri rūpēties par zobu tīrību. Iesākumā mācījāmies izskalot muti, nenorijot ūdeni, bet izspļaujot to izlietnē. Uz pašu gatavotās  zobu mulāžas vingrinājāmies pareizi tīrīt zobus. Pēc tam, jau sākām pēc pusdienām tīrīt savus zobus. Skatījāmies mācību filmu "Man ir tīri zobi", skatījām dažādas grāmatas par zobu kopšanu. Bērni mājās kopā ar vecākiem izgatavoja plakātus par zobiem veselīgu un neveselīgu  pārtiku, un grupā savu darbu prezentēja citiem. Bērniem liels pārsteigums bija filmiņas demonstrējums, lai uzzinātu, ka arī mājas mīluļiem - kaķiem un suņiem ir jātīra zobi. Klausījāmies pasaku par zobu feju, zobu tīrīšanas dziesmiņu. Dzirdēto attēlojām daudzveidīgā mākslinieciskā darbībā - zīmējām, aplicējām, veidojām. Mēneša beigās bija "Zobu fejas ballīte",kur bērni, veicot dažādus uzdevumus, demonstrēja savas zināšanas un prasmes, kopā ar savu zobu feju dejoja, saņema mazu dāvaniņu un cienastu.

Februāris mūs priecēja arī ar īstu ziemu.Varējām izbaudīt sniegu, vizināšanās priekus.Gatavojām ledus glezniņas. Zīmējot sniegpārslas, apguvām jaunu zīmēšanas tehniku - zīmēt ar līmi un lapu apkaisīt ar mannu. Vērojām pastaigā atkusni, kādas krāsas ir saskatāmas. Pēc tam grupā mācījāmies veidot akvareli, pludinot dabā saskatītās krāsas. Gatavo darbu papildinājām ar aplicējumu - lāstekas (vingrinājamies griezt pa uzzīmētu līniju).

Kopā ar sporta skolotāju atzīmējām Meteni... Lasīt vairāk

Grupas skolotājas


JANVĀRIS

Janvārī mūsu grupai izvēlētā tēma bija "Protu ģērbties". Sapratām, ka 3-gadīgajiem bērniem patstāvīgas ģērbšanās iemaņu un prasmju veidošana un attīstīšana ir ļoti nepieciešama, aktuāla, ka to nevar apgūt tikai tai laikā, kad gatavojamies uz āra pastaigu vai atgriežamies no tās. Visa mēneša garumā sākām pakāpeniski iepazīt savu apģērbu. Mācījāmies atrast starp daudzām zeķēm  un cimdiem savu zeķu un cimdu  pārus. Izpētījām, salīdzinājām garās bikses, jakas, džemperus, cepures, šalles. Vingrinājāmies apgriezt apģērbu uz iekšpusi un pretēji. Vingrinājāmies aizpogāt un atpogāt jakām, blūzēm, krekliem pogas, aiztaisīt rāvējslēdzēju. Vingrinājāmies pēc iespējas vairāk saģērbties patstāvīgi. Vizuālajā mākslā atveidojām, krāsojām, līmējām dažādus apģērbu trafaretus. Izspēlējām pasaku "Vecīsa cimdiņš". Bija mums arī 3 komandu jautrā stafete, kur katram komandas dalībniekam bija jāuzģērbj kāds apģērba gabals. Protams, ka medaļas un konfekti saņēma katrs stafetes dalībnieks. Tā kā ziema mūs lutināja arī ar sniegu, tad izbaudījām vizināšanos ar ābolīšiem gan Pils parkā, gan grupas laukumā.

Gribas lielu paldies teikt vecākiem,ka nodrošināja saviem bērniem pogājamo apģērba gabalu. Daudzi vecāki arī atsaucās uz mūsu lūgumu palīdzēt realizēt ideju par attīstošo paklājiņu. Paldies jums visiem un paldies Reiņa mammai par idejas realizāciju. Mums tagad ir attīstošais paklājiņš, kur bērni var turpināt nostiprināt iemaņas pogu pogāšanā, āķīšu āķēšanā, rāvējslēdža aiztaisīšanā, šņorēšanā, spiedpogu aiztaisīšanā... Lasīt vairāk

Grupas skolotājas


DECMBRIS

"Kā Rūķis klusiem soļiem,tā Ziemassvētki nāk...'' Un Ziemassvētkiem pakārtota bija arī mēneša tēma "Svinam kopā''. Kopā gatavojām grupas noformējumu - mazās eglītes, kopā veidojā Adventes kalendāru, kopā cepām un rotājām piparkūkas, kopā gatavojām bārkstainās "konfektes'', klausījāmies Ziemassvētku dziesmas un melodijas, vērojām Rūķu rosību bērnudārza teritorijā.
Laukumā kopā izbaudījām tos retos sniega priekus.
Ziemassvētki ir brīnumu laiks, un arī mūsu bērniem tika dāvāti vairāki pārsteigumi. Ielūgums svinēt svētkus kopā ar Rūķi. Rūķis atsūtīja dāvanu maisu, kurā katram bērnam bija lāča maska - austiņas. Pie Rūķa dziedājām, dejojām, pikojāmies, cienājāmies ar piparkūkām. Rūķis uzdāvināja mums izgreznoto svētku egli, kas tagad rotā grupas laukumu, bet mūsu gatavotajās bārkstainājās konfektēs iebūra katram bērnam brīnumiņu. Bērnu smaids, mirdzums acīs, neviltotais prieks ir vislielākais gandarījums mūsu darbam.
Vislielākā pateicība vecākiem par atsaucību gan sagrūpējot piparkūku mīklu, glazūras, egli, un "brīnumiņus", ko ielikt "konfektēs"... Lasīt vairāk

Grupas skolotājas

 


NOVEMBRIS

"Aizver acis un ieklausies, ieklausies, kā pasaule apkārt mums skan!'' Ar tādu uzdevumu aizsākām novembra mēneša tēmu "Lai skan!'' Tikām klausījušies datorā dzīvnieku valodas ierakstus, uzzinājām kā skan dažādi mūzikas instrumenti, kādus trokšņus rada dažāda sadzīves tehnika. Pastaigu laikā mēģinājām būt klusāki un uzmanīgāki, lai saklausītu apkārtnē esošās skaņas un noteiktu, kas tās rada. Paši pagatavojām sev grabošos mūzikas instrumentus, un ar tiem izspēlējām pasaku "Zem sēnītes''. Klausoties instrumentālo skaņdarbu, tā radīto noskaņu attēlojām ar krāsu palīdzību. Grupā darbojāmies ar  didaktiskajiem materiāliem un spēlēm dažādu skaņu izzināšanai, gājām rotaļās ar dziedāšanu. Dienas miedziņā mūs ieaijāja klusa, liega, relaksējoša mūzika.

11.novembrī - Lāčplēša dienā piedalījāmies  skrējienā.

Gatavojoties 18.novembrim -  Latvijas dzimšanas dienai, gatavojām sev karodziņus, klausījāmies dziesmas par Latviju, klausījāmies Latvijas himnu, izlikām Latvijas kontūru ar dažādiem materiāliem, gatavojām svētku kūku - cepumu kārtojumu... Lasīt vairāk

Grupas skolotājas 


OKTOBRIS

Oktobra mēnesis dabā ienāk ar krāsu košumu un daudzveidību - sārtojas, zeltojas koku lapas, krīt kastaņi un zīles, priecē dārzos izaudzētā raža. Mūsu grupas mēneša tēma "Rudens krāsas". Tās izziņas, izpētes, izdzīvošanas laikā - darbojāmies ar krāsainajām koku lapām, no dabas materiāliem veidojām rotājumus āra laukumam un nojumei, izmantojām mākslinieciskajā darbībā tiešo vērojumu, apguvām jaunus paņēmienus un spiedogu tehniku, izgaršojām, izsmaržojām  krāsainos dārzeņus, augļus, ogas, pašu spiestās sulas. Paldies vecākiem par atbalstu, nodrošinot mūs ar daudzveidīgu, daudzkrāsainu uzskates materiālu - ziediem, krāsainām lapām, kastaņiem, zīlēm, sēkliņām, pupām, dārzeņiem, augļiem, ogām.
Pavārītēm paldies par košajiem putru bļodu noformējumiem Putras nedēļā. Ar vecāku sarūpētajām ogām varējām dekorēt katra bērna putras porciju.
Grupā piedāvātām spēlēm akcents bija likts uz krāsu atpazīšanu, nosaukšanu, grupēšanu... Lasīt vairāk

Grupas skolotājas


SEPTEMBRIS 

Jaunais mācību gads iesākās ar lielām pārmaiņām. Savas grupas durvis un savas sirdis atvērām jauniem bērniem un viņu vecākiem. Mūsu mazie Lācīši nāk gan no Mārīšu grupas, gan no Pelīšu grupas, gan pat no citiem bērnudārziem, gan  arī kāds nemaz vēl bērnudārzā nav gājis. Vai bērni grupā iejutīsies, vai sadraudzēsies, vai mūs pieņems... daudz un dažādas domas nedeva mieru. Tagad varam teikt, ka viss būs labi.
Bērni ir draudzīgi, zinātkāri, atvērti. Esam jau iepazinuši savu grupu, laukumu. Protam patstāvīgi atrast savu garderobes skapi, savu dvieli, krēslu, vietu pie galda un gultu. Cītīgi ievērojam personisko higiēnu.Turpinām apgūt prasmes patstāvīgi ģērbties, sakārtot savas drēbes. Ar prieku un interesi darām dažādus darbiņus, spēlējam spēles, rotaļājamies. Esam jau devušies arī savā pirmajā kopīgajā pastaigā uz Pils parku...Lasīt vairāk

Grupas skolotājas