6.grupa - ZAĶĪŠI

Bērnu vecums 1,5 -2 gadi

Skolotājas Sanita Putniņa, Vineta Ķīķere

Skolotājas palīdzes Anita Cīrule, Ināra Muižniece

Dienas ritms

6_grupa.jpg

 

 LATVIJAI 100

Mums ticis viszilākais ezers
Un rudākais rudzu lauks.
Visbaltākā bērzu birze,
Vismelnākais rupjmaizes klaips.
Un tieši Latvijai ticis
Vissvētākais debesu jums,
Jo savu visskaistāko zemi
Dievs ir atdevis mums.
       /L. Vāczemnieks/

Sagaidot Latvijas simtgadi, patriotisms ir viena no galvenajām tēmām. Patriotismu mēs audzinām jau no pašām mazām dienām. Tā ir piederības sajūta savai ģimenei, pilsētai, tautai, valstij. Daļa no šīs sajūtas nāk kā mantojums no vecākiem. Tālāk tā tiek attīstīta kā personīgā attieksme pret vidi, kurā dzīvojam. Patriotisms izpaužas arī kopīgā dziesmā, dejā, sportošanā un kūkas gatavošanā. Mazie Zaķīši visas nedēļas gājumā izjuta piederības un kopības sajūtu un atzīmēja Latvijas simtgadi... Lasīt vairāk

  Grupas skolotājas


PASAULES ROKU MAZGĀŠANAS DIENA

Lai arī roku mazgāšana šķiet pašsaprotama ikdienas sastāvdaļa, kas bērnam būtu jāapgūst no mazotnes jau ģimenē, diemžēl daudzi bērni ne tikai nav iemācīti regulāri mazgāt rokas, bet pat nevēlas to darīt. Ja regulāri un pareizi netiek mazgātas rokas, cilvēks var saslimt ar neskaitāmām slimībām, tostarp caureju, gripu un hepatītu... Lasīt vairāk

Atgādinām, kad un kā jāmazgā rokas... Lasīt vairāk

 Grupas skolotājas


PUTRAS NEDĒĻA

Vāru, vāru putriņu,
Pieci milti katlā...

Jau vairākus gadus Latvijā par godu Starptautiskajai Putras dienai norisinās „Putras nedēļa” lai izglītotu bērnus par graudaugu veselīgumu un putras ēšanas tradīcijām. Arī mums tā norisinājās no 8.oktobra līdz 12.oktobrim. "Putras nedēļas" mērķis ir popularizēt putras kā mūsdienīgu veselīgu ēdienu. Graudaugi ir viena no svarīgākajām produktu grupām, tāpēc ir svarīgi, lai iedzīvotāji mainītu savus ikdienas paradumus un daudz biežāk ēstu graudaugu ēdienus, it īpaši veselīgās putras... Lasīt vairāk

 Grupas skolotājas


PASTAIGA UZ PILS PARKU

Izbaudām un priecājamies par krāšņo rudeni... Lasīt vairāk

Grupas skolotājas


ĶIRBIS 

Mazie zaķīši novāc ķirbju ražu. Bērni iepazīstas ar ķirbi izmantojot visas maņas- aplūkojot, aptaustot, pagaršojot un saklausot skaņu, kas nāk no ķirbja, kad pa to viegli sit ar pirkstiņiem...Lasīt vairāk Ir svarīgi zināt, ka ķirbis - reizēm nepelnīti aizmirsts, patiesībā ir ļoti veselīgs un ieteicams ikdienas uzturā... Lasīt vairāk

Grupas skolotājas


ADAPTĀCIJAS PERIODS

Adaptācijas periods katram bērnam var noritēt ļoti dažādi, vienam bērnam adaptācijai būs nepieciešama tikai nedēļa, bet citam - vesels mēnesis. Adaptācijas perioda norise ir atkarīga no daudziem apstākļiem. Tas ir atkarīgs no mazuļa temperamenta, veselības stāvokļa un pat no tā, cik gatavi šim svarīgajam solim ir paši vecāki. Ja šķiroties no mazuļa mammas sirds ir nemierīga, tad pilnīgi pašsaprotami, ka arī bērns būs nemierīgs - viņš niķojas, raud, atsakās kontaktēties ar pieaugušajiem. Daži bērni pirmajās dienās mēdz uzvesties agresīvi - skrāpējas, kož, krīt uz zemes, ar niknumu izmētā piedāvātās rotaļlietas. Reizēm mēdz būt arī otrādi - mazulis pēc šķiršanās no mammas ieslēdzas sevī un, atrodoties milzīgā sasprindzinājumā, knapi valda asaras; sēž , skatoties vienā punktā, nepieskaras rotaļlietām un ēdienam.

Lai bērns veiksmīgi adaptētos jaunajos apstākļos, nepieciešams ne tikai laiks, bet arī nepārtraukts jūsu atbalsts. Nevēlēšanās šķirties no mammas - viena no pirmajām problēmām, kas rodas mazulim uzsākot bērnudārza gaitas. Bet, ja bērns jau laicīgi tiek sagatavots šim dzīves periodam, tad ir iespējams izvairīties no asarām un pārdzīvojumiem. Kas tam būtu nepieciešams?

•    Jau vairākas nedēļas pirms bērnudārza apmeklējuma atstājiet savu mazuli ar vecmāmiņu vai auklīti biežāk. Parādiet viņam, ka jūs vienmēr atgriežaties, kad esat apsolījusi. Varat pat izdomāt īpašu atvadu rituālu - slepenu rokas spiedienu, buču utml.

•    Jau laicīgi iepazīstiniet bērnu ar bērnudārzu. Katru reizi, kad ejat garām bērnudārzam, pievērsiet tam bērna uzmanību. Ja ir iespēja, ieiejiet ar bērnu grupā, parunājiet ar audzinātājām un pastaigājiet pa teritoriju un bērnudārza ēku, lai pirmajā dienā mazulim tās neliktos pavisam svešas.

•    Neuzdodiet bērnam tādus jautājumus kā: ,,Tev taču ļoti gribas uz bērnudārzu?" Ja bērns kategoriski atbildēs   ,,nē", vai tas izmainīs situāciju? Turklāt, centieties neapsolīt to, ko jūs nespējat ietekmēt.

•    Kad ejat prom, cenšaties no bērna atvadīties ātri un viegli. Protams, ka jūs uztraucaties kā bērnam te klāsies, bet ilgas atvadas un jūsu norūpējusies sejas izteiksme, tikai izraisīs bērnā nemieru, ka ar viņu te var kas slikts notikt, un tad viņš jūs, protams, ilgi neatlaidīs.

•    Ja bērns ļoti sāpīgi pārdzīvo šķiršanos no mammas, tad vēlams, lai sākumā bērnu uz bērnudārzu ved tētis, vai vecvecāki.

•    Reizēm bērniem vieglāk pierast pie jaunajiem apstākļiem, ja līdzi ir kaut kas no mājām, piemēram, mīļākā rotaļlieta. Ļaujiet viņam šo mantiņu ņemt uz grupiņu, bet vakarā varat pajautāt kā rotaļlietai ir gājis bērnudārzā, kas ar viņu ir sadraudzējies, kurš apvainojis, vai nav bijis skumji utml. Tā jūs uzzināsiet, kā bērns ir juties dārziņā.

Parasti bērns jaunajiem apstākļiem pielāgojas 2-3 nedēļu laikā. Šajā periodā bērns var kļūt kaprīzs, slikti ēst un gulēt, raudāt, kad redz aizejošos vecākus. Nesteidzieties bērnu uzreiz izņemt no grupas un nodrošināt viņam mājas apstākļus, paies nedaudz laika un jūsu mazulis pieradīs pie jaunās kārtības.

Reizēm adaptācija mēdz būt sarežģīta un ieilgusi, tādā gadījumā bērna uzvedība kļūst agresīva vai arī tieši otrādi, viņš kļūst ļoti nomākts, mazulis slikti jūtas, ilgi nevar aizmigt, izjūt bailes, mostoties raud. Tādā gadījumā nepieciešams vērsties pie bērnu psihologa.

Grupas skolotājas 


 
Kamēr āboli dārzā būkšķina
un eži savā nodabā pukšķina,
mērc runcis otu rudens krāsās
un gaida visus zinību mājās.

Sirsnīgi sveicam

mazos Zaķīšus un viņu vecākus

1.septembrī! 

 

 Vineta, Sanita, Anita, Ināra