aktualitates_ligo.jpg

aktualitates_izlaidums.jpg
Lai bērnība paliek kā ziediņš maigs,
Kā pumpurs, kas pretī gaismai aust,
Kā saulīte debesīs mīļa un silta,
Kurai spīdot, būs dzīve jāpiesilda!

Saviem  Bitīšu un Pienenīšu grupu bērniem, nākamajiem pirmklasniekiem, vēlam sapņot  krāsainus sapņus, nebaidīties no grūtībām un kļūdām, būt zinātkāriem un neatlaidīgiem. Lai  bērnudārzā pavadītais laiks paliek atmiņā kā skaists bērnības piedzīvojums, bet vecākiem novēlam, lai nekad nepietrūkst izturības un mīlestības, mazos ciparu un burtu gariņus lolojot!

Rūķis Rūdis saka sirsnīgu: “Atā, gaidīsim ciemos tos, kuri nu jau izpletuši savus spārnus un dodas lieliskā, jaunā piedzīvojumā- uz skolu. Lai viegls un dzīvespriecīgs šis piedzīvojums!”

 


 

aktualitates_olimpiska_diena.jpg

 

Olimpiskajā dienā, aizrautīgi vingrojām visi -  gan mazie, gan lielie.

Piedalāmies, līdzdarbojamies, esam priecīgi!

Sadaļā Fotogalerija  - Olimpiskās dienas foto.

  Izglītības metodiķe Olita Āre


 

  

Mātes rokās
mātes siltums.
Acīs gaišs,
mīļš starojums.
Mātes sirdī
mātes mīļums,
Dvēselē -
tās atspīdums.
Mātes sejā
mātes maigums.
Lūpās -
vārdu pieskāriens.
Mātes rūpes,
viņas lepnums -
Bērniem dots savs pavediens.

(V. Kokle - Līviņa)

 

Sveicam visas māmiņas Mātes dienā!

Administrācija

 


 

LIELDIENAS

Tuvojoties Lieldienām, mūsu iestādē, kā ik gadu, notika dažādas aktivitātes. Ņemot vērā pulcēšanās ierobežojumus, katra grupa savas aktivitātes organizēja atsevišķi. Šogad šie pasākumi izcēlās ar īpašu dažādību un radošu izdomu. Katrai grupai bija savs skatījums  - gan izvēloties datumu, gan notikumus. Izvēle tika veikta skolotājām apspriežoties ar bērniem - ko gribētos darīt, kā to varētu īstenot.  Kāds svinēja Saulgriežus, tuvāk pavasara atnākšanas brīdim, citi cepa burkānkūku un pēc tam kopīgi mielojās pēdējā dienā pirms brīvdienām. Protams, visi krāsoja olas, ripināja tās, rīkoja olu kaujas, šūpojās šūpolēs, dziedāja, gāja rotaļās un piedalījās jautrās stafetēs. Lieldienām gatavojoties radās arī diskusijas par to – vai Lieldienu Zaķis ir vai nav. Taču pēdējā pirmssvētku dienā viņš ieradās! Un neatkarīgi no tā, ko mēs, pieaugušie domājam, bērniem tikšanās ar Zaķi dāvāja daudz pozitīvu emociju. Zaķis lieliski sapratās ar bērniem, nerunādams ne vārda, tikai izmantodams žestus! Bet varbūt mums tikai šķiet, ka viņi sapratās ar žestiem? Varbūt patiesībā sapratne radās no sirds uz sirdi! Lai nu kā, bet bērnu priecīgi  mirdzošās acis vēstīja, ka pārsteigums ir izdevies un svētku sajūta radīta. 

Sadaļā Fotogalerija iespējams aplūkot dažus fotogrāfijās iemūžinātus mirkļus.

Lai priecīgas, mīļas, saulainas Lieldienas visās ģimenēs! 

Mūzikas skolotāja Māra Ašmane 


 

METEŅU NEDĒĻA

Meteņus svin saskaņā ar senlatviešu Saules gada kalendāru. Tie iezīmē vidusceļu starp Ziemassvētkiem un Lielo dienu. Meteņos tiek dzīts prom ziemas miegs, tāpēc dimdinājām ar kājām, rībinājām ar pašgatavotiem mūzikas instrumentiem. Šis laiks iegadījies īpaši sniegots, bērni ar aizrautību un prieku piedalījās sportiskās aktivitātēs. Atkarībā no vecuma un spēkiem bērni nesa sniega maisus, spēkojās velkot virvi, meta mērķī. Paši mazākie izmēģināja rāpošanu cauri šaurai alai. Meteņos svarīgi vizināties ar ragavām, tāpēc draudzīgi vizinājām viens otru. Lai palīdzētu saulei kāpt arvien augstāk, griezāmies karuselī. Nedēļa patiesi atnesa daudz saules. Metenis labprāt meta mums no gaisa brīnumu- zvaigznītes. Ticējums vēsta - ja bērni priecīgi Meteņu dienā, tad izdosies arī viss gads līdz nākamajiem Meteņiem.

Meteņu nedēļas aktivitātes var aplūkot sadaļā Fotogalerija.

Sporta skolotāja Agrita Pilabere


LAI SKAN! 

Decembra noslēgums un janvāra sākums izvērtās radošs daudzās ģimenēs - bērni kopā ar vecākiem gatavoja skaņu rīkus. Rezultāts ir patiesi apbrīnojams – nav divu vienādu skaņu rīku. Ir redzams ļoti daudz dažādu variāciju, kā un ko var pagatavot. Krāsu un skaņu dažādība, ideju daudzveidība – gan tādi, kur jāiegulda liels darbs, gan pavisam vienkārši, bet visi patiesi  lieliski. Bērni ļoti lepojas ar saviem skaņu rīkiem. Savas grupas priekšā katrs pastāstīja par tiem, un demonstrēja to skanējumu.  Daudzu bērnu stāstītajā cauri vijās prieks tieši par radošo procesu, darbojoties kopā ar vecākiem. Izmantojam šos skaņu rīkus mūzikas nodarbībās un arī dažādās citās aktivitātēs. Vairākās  grupās ir izveidoti mūzikas stūrīši. 

Sadaļā Fotogalerijas ir iespēja aplūkot daļu no pašu gatavotajiem skaņu rīkiem. 

Paldies vecākiem par sadarbību un radošu izdomu!

Mūzikas skolotāja Māra Ašmane 


 

Pa baltu sniegu balts, balts sapnis domās nāk, aktualitates_ziemassvetki.jpg
Un balta mīlestība ar sirdīm runāt sāk…

Lai Ziemassvētku mirdzums ienes mieru Jūsu sirdīs un mājās, dāvājot veiksmi, izdošanos un daudz gaišu notikumu 2021.gadā!

Administrācija

 

 

 


 ZIEMASSVĒTKU GAIDĪŠANAS LAIKS

IR SĀCIES BRĪNUMU LAIKS. 1.decembra pēcpusdienā, bērnudārzā notika kas neparasts. Ieradās četri rūķi – nebēdnīgi, ziņkārīgi draiskuļi. Viņi priecīgi māja pārsteigtajiem bērniem, kas caur logiem lūkojās notiekošajā. Paskraidījuši, padraiskojušies un izpikojušies pagalmā, rūķi devās uz vienu no iekšpagalmiem. Mirklis draiskulīgu rotaļu un tad notika brīnums – eglītē iemirdzējās lampiņas. Priecīgi pārsteigti jutās gan bērni, gan arī paši rūķi. Izdejojuši cauri puķu dobēm, pamētājuši sniega pikas, rūķi devās paveikt brīnumu arī otrā iekšpagalmā. Tagad mūs visus tumšajos rītos un vakaros priecē eglītēs mirdzošas gaismiņas. Bet rūķi – kā atskrējuši, tā aizskrēja… No kurienes? Uz kurieni? Kas gan to lai zina… Bet viens gan ir skaidrs –  Ziemassvētku gaidīšanas laikā rūķi staigā visapkārt. Un nekad nevar zināt, kad un kur viņi atkal ieradīsies. Lai mēs visi tam noticētu, rūķu rosīšanās tika iemūžināta arī fotogrāfijās, kuras aplūkojamas sadaļā Fotogalerija.

SVEICIENS NO RŪĶA RŪDA. Ziemassvētku gaidīšanas laiks nes dažādus pārsteigumus. Šobrīd nevaram pulcēties un ciemoties viens pie otra, taču varam izmantot iespējas, ko piedāvā mūsdienu tehnoloģijas. Paldies par atbalstu un ieguldīto darbu metodiķei Olitai, Zaķīšu grupas skolotājai Sanitai un Pūcīšu grupas skolotājai Ingai. Pateicoties skolotāju radošai sadarbībai tapa video, kurā Ziemassvētku pasaku bērniem lasa rūķis Rūdis. Katra grupiņa varēja skatīties video sev piemērotā laikā atrodoties grupas telpā. 

VĒSTULES NO RŪĶIEM. Strauji tuvojas Ziemassvētki un rūķi turpina rosīties, sagādājot bērniem jaunus pārsteigumus. Šīs nedēļas sākumā, rūķi, nevarēdami  iekļūt bērnudārzā, kur, ievērojot noteikumus, svešiniekus neielaiž, uzrakstīja bērniem vēstules un iekāra tās eglītēs. Dodoties pastaigā, katra grupiņa sameklēja sev adresēto vēstuli. Vēstulēs lasāmi daži ierosinājumi, ko bērni varētu paveikt līdz Ziemassvētkiem – saskaitīt, cik dienu palicis līdz svētkiem, paveikt kādus labo darbus un sagatavot rotaļu, ko iemācīt rūķiem, jo kas zina - varbūt tomēr izdodas satikties... Lasīt vairāk        

RŪĶI CIEMOJAS PIE BĒRNIEM. Ziemassvētku gaidīšanas laikam noslēdzoties, rūķi beidzot satika  bērnus. Krēslainajās pēcpusdienas stundās rūķi devās pie bērniem grupu laukumos, lai kopīgi iemācītos kādu rotaļu un vienkārši aprunātos par to, kā kuram ir klājies gaidot Ziemassvētkus. Tikšanās prieks iemūžināts fotogrāfijās un aplūkojams sadaļā Fotogalerija.

Mūzikas skolotāja Māra Ašmane 


  

LATVIJA MANA

Debess tik zila, 
Zāle tik zaļa, 
Jūras mūžīgā elpa. 
Latvija mana, 
Sīksīkais punkts
Pasaules lielajā telpā. 
Pieneņu pļavas 
Un rapšu lauki 
Saules zeltainā gaismā. 
Latvija mana, 
Svēteļu zeme, 
Mana dzimtene skaistā. 
Līgo nakts uguns, 
Apiņu smarža, 
Dziesmas līdz rīta ausmai. 
Latvija mana, 
Tavs mūžības kods 
Ierakstīts tautas dainās. 
Veļu laikā 
Svecīšu gaisma 
Senču piemiņa svētā, 
Latvija mana, 
Esi tu mums 
Viņu asinīm nosargātā. 
Egles zars zaļš, 
Visbaltākais sniegs, 
Mīlas un ticības spēks. 
Latvija mana, 
Mūžam tev būt,
Tu - mūsu mantojums svēts. 
                       /Lauma Daugiša/
 
GAIŠUS UN ĢIMENISKUS SVĒTKUS!  

Iestādes admistrācija

 


 

aktualitates_lacplesa_diena.jpg

 

Lai arī šis gads ir atšķirīgs no citiem, tas nemazina 11.novembra svarīgumu. 

Rūķis Rūdis, ievērojot visus epidemioloģiskos noteikumus, arī šogad aicināja bērnus piedalīties skrējienā apkārt bērnudārzam ar devīzi “Par stipru Latviju”  ar nosacījumu – katrai grupai ierasties noteiktā laikā un noteiktā vietā. 

Pēc skrējiena kā balvu bērni saņēma rupjmaizi un medu – spēkam un veselībai.

  Izglītības metodiķe Olita Āre

 


 

aktualitates_rokas.png

 

15. oktobrī ik gadu atzīmē Pasaules roku mazgāšanas dienu, ar dažādiem informatīviem pasākumiem atgādinot sabiedrībai, cik būtiski ir regulāri mazgāt rokas.

Teju katram vecāki jau mazotnē ir iemācījuši roku higiēnas pamatpostulātus: rokas vienmēr jānomazgā pirms ēšanas, pēc tualetes apmeklējuma, pārnākot mājās no sabiedriskām vietām un gadījumos, kad tās ir netīras. Diemžēl par tiem ļoti bieži aizmirstam. 

Pētījumi liecina, ka visnetīrākās lietas, kam pieskaramies ik dienas, ir datora klaviatūra, durvju rokturi, nauda, lifta pogas un paša mobilais tālrunis. Uz tām var atrasties ļoti dažādi mikroorganismi.

Veselības mēneša ietvaros šī nedēļa tika veltīta “tīrām rokām”.

Lai roku mazgāšanas svarīgums bērniem paliktu atmiņā pēc iespējas labāk un ilgāk, tika izmantoti dažādi izglītojošie materiāli: plakāts ar 8 roku mazgāšanas soļiem, piktogrammas, dažādi krāsojamie zīmējumi un grāmatiņas, kurās bērni var uzzīmēt apgūto. Mūzikas nodarbībās kopā ar skolotāju izdziedātas dziesmas un noskatītas filmiņas par roku mazgāšanu.

Vairāk informācijas vecākiem par roku higiēnu:  www.spkc.gov.lv mājaslapā.

 Izglītības metodiķe Olita Āre


 

Putra, kājas apāvusi 
Pie bērniem ciemos iet.
Piesargies, tu putriņa,
Ka tev bērni neapēd!

10.oktobrī atzīmējam STARPTAUTISKO PUTRAS DIENU, kad daudzviet pasaulē un arī Latvijā godina vienu no senākajiem ēdieniem un pievēršas tās ēšanas tradīcijām.

Nedēļas ietvaros ik dienu cēlām galdā PUTRU – rotājām to, izgaršojām, pētījām, atklājām, salīdzinājām, stāstījām un dziedājām... izdzīvojām ceļu no grauda līdz putrai.

Īpašs paldies virtuves kolektīvam, kas mūs atbalstīja, skaisti izrotājot putru bļodas! Skaisti un garšīgi rotātās putru bļodas var aplūkot sadaļā Fotogalerija

Piedalījāmies Rīgas Dzirnavnieka organizētajā putras programmā. Saņēmām arī dāvanas un diplomus par piedalīšanos šajā projektā.

Medicīnas māsa Iveta Šilinska


        

Ābeles jau dārzosrudis.jpeg
Smagi lejup līkst.
Nobrieduši augļi
Zaru rokās tvīkst.
Gatvēs kļavu lapas
Spilgti iedegas.
Laukos pilnas vārpas
Kupli zeltojas.

/Dzidra Rinkule-Zemzare/ 

Klāt atkal 1. septembris! 

Ar pozitīvām emocijām, enerģiju, aizrautību, prieku un zināšanu kāri. Kādam viss būs svešs un nezināms. Kādam būs nepieciešams atbalsts un mīļš vārds. Kāds bērnudārza grupā atgriezīsies un steigs satikt savus draugus, skolotājus un dalīsies vasaras piedzīvojumos… 

Lai vasaras saules siltums visu mācību gadu tiek saglabāts sirdī un dāsni dāvāts apkārtējiem, bet bērniem - prieks par jauniem un patīkamiem atklājumiem!

Iestādes administrācija