2.grupa - BITĪTES

Bērnu vecums  6-7 gadi

Skolotājas Dita Ramane, Guna Gušča

Skolotājas palīdze  Tatjana Freiberga 

 

  

logo_2_bitites.png 

 

MARTS - MŪSU DĀRZS UZ PALODZES

Mēneša tēmas ietvaros bērni tika iepazīstināti ar sēšanas un strādīšanas darbiem. Sākumā noskaidrojām ko mēs varam izaudzēt un, kas mums ir nepieciešams sēšanai. Kā arī, pārrunājām, kas augiem nepieciešams, lai tie varētu augt un priecēt mūs.

Iestādijām sīpolus, pupas, dilles, pētersīļus, zirņus, baziliku un gurķus, kurus vēlāk pārstādīsim mūsu izveidotajās dobēs rotaļļaukumā. Bērni vēroja dīgšanas un augšanas procesu kā arī, rūpējās, lai iestādītajiem augiem tiktu viss nepieciešamais. Savus novērojumus atzīmējām izveidotajās novērojuma kartēs.

Veicām dažādus eksperimentus saistībā ar augiem – sīpolu ielikām ūdenī un otrā traukā bez ūdens. Citu sīpolu ielikām mitrā skaidu masā. Pupas ielikām mitrā salvetā un tās ik pa laikam mitrinājām un vērojām, kad parādīsies pirmie asniņi. Savus izaudzētos augus pielietojām arī uzturā.

Mēneša tēmas izskaņā ieskandinājām Lieldienas. Dienu pirms Lieldienu svinēšanas krāsojām olas ar sarūpētajiem zaļumiem – bijām pārsteigti par tik košām olām. Svētku dienā zaķis grupas nojumē un laukumā bij paslēpis mūsu sakrāsotās olas un vēl citas dažāda lieluma olas – nācās tās sameklēt un sašķirot pa groziņiem. Kas gan Lieldienas būtu bez stafetēm, rotaļām, dziesmām un olu kaujām – bez tā arī mēs neizpalikām. Svētku noslēgumā mielojāmies ar sarūpētajiem gardumiem, olām un siltu tēju ar medu.

Ieskats fotogalerijā... Lasīt vairāk

Grupas skolotājas


FEBRUĀRIS

Februāra mēnesī daudz runājām par draudzību, jo šajā vecumposmā svarīgi ir izprast vārdu “draugs" un "draudzēsimies”. Tāpēc visu šo mēnesi aktīvi sadarbojāmies pāros un mācījāmies viens ar otru saprasties.

Februārā sākumā kopā ar sporta skolotāju svinējām Meteņdienu, kurā pavadījām ziemu un ceram, ka pa visam drīz varēsim sagaidīt pavasari. Kā šajā dienā pienākas, iesaistījāmies dažādās stafetēs, virves vilkšanā un griezām krāsaino apli, no kura bira brīnumaini gardumi.

Neizpalika arī ziemas prieki - laukumā cēlām dažādas celtnes, veidojām enģelīšus, pikojāmies, vizinājām viens otru ar ragavām. Devāmies ar uz tuvējo kalniņu vizināties ar pannām.

Un protams, cītīgi apguvām jaunus uzdevumus gan matemātikā, gan valodā.

Mēneša tēmas ietvaros un sadarībā ar vecākiem katram bērnam bija uzdevums mājās izveidot vienu galda spēli, kuru atnest uz grupu un izspēlēt ar katru grupas bērnu. Paldies vecākiem par iesaistīšanos.

Ieskats fotogalerijā... Lasīt vairāk

Grupas skolotājas 


JANVĀRIS

Janvāri iesākām ar tēmu “Emocijas”. Šī mēneša laikā iepazinām savas emocijas, mācējām tās nosaukt un raksturot, kā arī ļoti daudz strādājām pāros un komandās. Paši esam lepni, ka izdevās izveidot straģēdijas, lai paši zinātu kā sev un grupas biedriem palīdzēt radušajā situācijā.

Ziema mūs šogad ļoti lutina ar biezo sniega segu un lielo aukstumu, kuru varējam arī paši sajust. Tādēļ noorganizējām “Sniega dienu”, kurā ļāvām brīvu vaļu fantāzijai un būvējām visu iespējamo un neiespējamo no sniega. Kopīgiem spēkiem tika uzcelts cietoksnis, kurā norisinājās arī sniega kaujas.

Ieskats foto galerijā... Lasīt vairāk

Grupas skolotājas 


DECEMBRIS - ĻOTI MAĢISKS UN ĪPAŠS LAIKS

Šis mēnesis pagāja lielā rosībā un īpašās noskaņās.

Decembri iesākām ar pastaigu uz Ruckas parku, kurā bijām pirmo reizi. Mūsu sajūsmu radīja parkā sastaptais lielais ozols, kas auga parka vidū. Bērnu sejās bija redzams prieks un pārsteigums ieraugot četras aitiņas, kas ganijās lielajā aplokā.

Kopīgi gatavojāmies svētkiem – gatavojām rotājumus grupai, egītei. Cepām piparkūkas, kuras labprāt paši degustējām, kā arī uzzdāvinājam vecākiem pašu gatavotās piparkūkas.

Šomēness mācījāmies šūt eglīšu rotājumu, kas bij kā dāvana vecākiem.

Šogad svētkus svinējām mazliet savādāk nekā ierasts – bez vecākiem, taču tas nemainīja bērnu sajūsmu par gaidāmo svētku koncertu, kura atmosfēru uzbūrām paši.

Visvairāk priecājāmies par Ziemassvētku vecīša sarūpētājām dāvanām un svētku sajūtu ko radījām sev.

Svētku dienu noslēdzām ar viktorīnas spēli “Ziemassvētki”.

Iesaistījāmies Cēsu novada rīkotajā akcijā “Cēsu zvaignzes ceļš”, kurā izveidojām savu zvaigzni, kuru iekārām Vienības laukumā vienā no eglītēm.

Ieskats mūsu galerijā... Lasīt vairāk

Grupas skolotājas


NOVEMBRIS - MANA LATVIJA   

Mēneša  tēmas ietvaros  iepazinām mūsu Latviju. Sākumā noskaidrojām ko zinām par Latviju, kurās pilsētās esam bijuši un ko gribam uzzinātu jaunu. Kopīgi aplūkojot kartes dažādos materiālos izveidojām savu Latvijas kontūru, kurā atzīmējām lielākās pilsētas un upes.

Šīs mēneša aktivitātes iesākākām ar Mārtiņdienu. Pārunājām , kas ir Mārtiņdiena, izrunājām ticējumus, minējām mīklas.

11.novembrī mūsu iestādē norinājās “Stirpo skējiens”, kurā ar lielu aizrautību un ar grupas izveidotu karogu priekšgalā devāmies skrējienā. Pēc skrējiena neizpalika ikgadējā svecīšu nolikšana pie pieminekļa par godu mūsu karavīriem.

Novembris kā zināms ir arī Latvijas dzimšanas dienas mēnesis – tāpēc par godu šiem svētkiem gatavojām rotājums grupai. Šogad svētkus svinējām savādāk nekā citus gadus, kad varējam lielākā bariņā svinēt svētkus. Latvijas dzimšanas dienu svinējām grupā – svētkus iesākām ar valsts himmnu, turpinājām ar erudīciajs spēli “Mana Latvija”, kurā bērni bij ļoti ieintresēti un erudīti. Un nobeigumā, kas gan svētki būtu bez svētku kūku, kuru gatavojām paši. Pēc diendusas sēdāmies pie svētku galda,lai baudīt svētku kūku! 

Ieskats mūsu galerijā... Lasīt vairāk

                                                                                                Grupas skolotājas


OKTOBRIS

Šogad daba mūs priecē gan ar krāsaino un smaržīgo rudeni, gan ar pārsteidzoši silto laiku. Tādēļ oktobri iesākām ar brīnišķīgu pastaigu uz tuvējo Pils parku, kurā varējām baudīt krāsaino lapu lapkriti un rudenīgi krāsainās kļavas.

Oktobrī daudz runājām par veselību un higiēnu. Arī šogad iesaistījāmies ikgadējā “Putras nedēļā”, kuras laikā pētījām garšaugus no kuriem tika pagatavotas putras, kā arī veidojām savu veselīgo ēdienu šķīvi.  Bērniem par veiksmīgu un radošu darbošanos “Putras nedēļā” Rīgas Dzirnavnieks sagādāja katram diplomu un veslīgo batoniņu.

Mēneša tēmas “Rudens dabā” ietvaros  mācījāmies atpazīt un nosaukt tuvākajā apkārtnē piecus pazīstamākos kokus. Bērniem kopā ar vecākiem bija uzdevums sagatavot nelielu prezentāciju par kādu no pieciem kokiem. Sagatavotie darbiņi bija ļoti krāsaini un radoši. Lai prezentāciju padarītu interesantāku un aizraujošāku bērni sadalījās grupās, apspriedās par kopīgo katram kokam un bija gatavi prezentēt savus darbiņus pārējiem grupas biedriem.  Liels paldies vecākiem par iestaistīšanos mūsu ikdienā!

Šomēnes aktīvi darbojāmies ārā – sportojām un baudijām paskainos laika apstākļus.

Ieskats mūsu galerijā... Lasīt vairāk

                                                                                                                                               Grupas skolotājas


SEPTEMBRIS

1.septembris Bitīšu grupā iesākās aizraujoši un mazliet arī skumīgi, jo bērni ir uzsākuši savas pēdējās gaitas bērnudārzā. Redzot visus savus mīļos draugus, skolotājas un auklīti, skumjas par pēdējo gadu bērnudārzā pazuda nemanot. Mūsu jaukajam kolektīvam pievienojās trīs jauni bērni, kuri grupas vidē iejutās uzreiz un pārējie viņus ātri pieņēma.

Šajā mēnesī darījam gan lielus, gan mazus darbus. Paši domājām, zīmējām, līmējām un rakstījām. Izveidojām savus grupas un rotaļlaukuma noteikumus un mācamies tos arī ievērot.

Atkārtojām iepriekš mācītās lietas kā arī esam gatavi jaunām zināšanām un prasmēm, lai būtu gatavi doties uz skolu.

Mēneša izskaņā sadarībā ar vecākiem un bērniem izveidojām radošu dārzeņu kompozīcijas izstādi, kura priecēja mūs un citus iestādes bērnus.

Ieskats mūsu galerijā... Lasīt vairāk

Grupas skolotājas