11.grupa - PELĪTES

Bērnu vecums   2-3 gadi 

Skolotājas  Sintija Indrika-Stalaža, Arina Vaivode

Skolotājas palīdze  Ligita Zālīte, Dace Migliniece

 

logo_11_pelites.png 

APRĪLIS

1.aprīlī Pelīšu grupu ieskandināja Lieldienas – neaizmirstams un pārsteigumiem bagāts pasākums. Skolotāja visiem bija sarūpējusi kroņus ar zaķa tēlu un atvedusi ciemos trušu meiteni Šeilu, kuru bija iespējams paglāstīt. Grupā tika meklēts olu grozs, ripinātas olas, dziedāts un dejots. Bet šajā dienā bērnus sagaidīja vēl kāds pārsteigums – iestādes teritorijā viesojās un pie bērniem grupu laukumos ciemojās Lieldienu Zaķis.

Aprīļa mēnesī Pelīšu grupas bērni pētīja kokus un krūmus – devās pastaigās un darbojās paši.

Pētīja kāda ir koku/krūmu miza, resnums, pētīja zarus. Vērojām, kas dzīvo kokos – kukaiņi, putni. Uzzināja, ka putni dzīvo gan cilvēku veidotos putnu būros, gan pašu veidotās ligzdās, arī koku dobumos. Kas aug uz koku mizas – sūnas, ķērpji. Plaucējām uz palodzes vāzē koku un krūmu zarus – ieva, plūme, bērzs. Vēroja kā dabā kokiem raisās lapas, pumpuri, ziedi, kā zied kārkli. Bērni piedalījās arī koku mērīšanā – sastājoties ap koku. Vēroja arī grāmatās attēlus, tajās uzzinājām, kas vēl mīt kokos.

Bērni arī radoši izpaudās veidojot grupā darbus no dažādiem pieejamiem materiāliem – plastilīna, aplikācijas, dzijas, putnu spalvām, koku tāsīm un mizām, guašas, krītiņiem... Lasīt vairāk

Grupas kolektīvs


MARTS

Pelīšu grupā marta mēneša tēma bija “ES DARBOJOS”.

Sējas darbi – stādīti sīksīpoli, sēti zirņi, sējām samtenes, kokvilnu, Lieldienu zāli. Bērni paši bēra podos, traukos zemi, paši lobīja sīpoliem mizas, lai lociņiem būtu vieglāk izspraukties, paši veidoja iedobes, kurās ielikt sēkliņas. Iepazina zemes īpašības – no tās kļūst netīras rokas, tā ir irdena, savādi smaržo utt. Iepazina sēklu īpašības – tās mēdz būt dažādas, vieglas, citas, sīkas, lielas utt. Mēneša laikā bērni varēja vērot kā no maza sīpola izaug loki, tos arī varēja nobaudīt, kā no zirņiem izaug asni, aug lielāki, veidojas lapas, dzinumus varēja nogaršot. Kā no mazās samteņu sēklas izaug puķes dēsts, kā veidojas lapas.

Bērni turpina nostiprināt prasmes grupas/ darba vietas sakopšanā. Īpaši patīk darboties ar slotu. Viens otram mācās arī palīdzēt sakopšanas darbos. Turpina apgūt galda klāšanas iemaņas. Tāpat arī novākt aiz sevis traukus, kad ir paēsts. Salikt rotaļlietas vietā... Lasīt vairāk

 Grupas kolektīvs


FEBRUĀRIS 

Februāra sākumā iestādē tika svinēta Meteņdiena. Paldies bērnu vecākiem par pašdarinātiem skaņu rīkiem. Tie tika izmantoti ziemas aizbaidīšanai. Bērni piedalījās sporta skolotājas rīkotajās aktivitātēs – tēloja kurmjus, vizināja Meteni, “brauca” karuselī, par to Metenis viņus atalgoja ar mazu cienastiņu.

Februāris bija īsts Sala mēnesis, Pelēnu bērni varēja veikt eksperimentu ar ūdeni un lielu salu. Krāsoja ūdeni ar guašu , lika tajā visādus materiālus – papīra krikumiņus, herbalizētus augus, spīdumiņus, beramas vielas – rīsus, zīļu cepurītes u.c. Pēc tam to visu novietojām uz grupas lieveņa sasalt. Kad viss bija sasalis, ņēmām āra no traukiem, aplūkojam un izlikām uz lieveņa, kāpnēm apskatei.

Februārī tiek svinēti mīlestības svētki. Bērni ar lielu prieku gatavoja apsveikumus vecākiem.

Tāpat mazie Pelīšu grupas bērni turpina kļūt patstāvīgi un lieli palīgi pieaugušajiem. Turpinām apgūt prasmes sakopt darba vietu, palīdzēt draugiem salasīt spēles, rotaļlietas, lieli palīgi auklītei slaukot putekļus.

Šī mēneša tēmas ietvaros “Ripo, birst un slīd”, ar nelielu pieaugušo palīdzību, bērni gatavoja sev spēles – krāsoja rullīšus, gatavoja sev labirintu spēli, krāsoja rīsus, gatavoja skanošos instrumentus. Darbojās ar kinētiskajām smiltīm, apguva bumbu ripināšanu viens otram. Cēla torni un ripināja bumbiņas, paši izdomāja izveidot slīpumu mašīnu nobrauktuvei. Šķiroja pa krāsu toveriem izbērtos krāsu klucīšus, iepazina vingrošanas riņķus.

Izbaudījām arī sportiskas aktivitātes  sniegā... Lasīt vairāk

 Grupas kolektīvs


JANVĀRIS 

Pelēni cītīgi apguva prasmi ģērbties. Apguva apģērba novilkšanu un izvilkšanu ar nelielu pieaugušā palīdzību. Apguva arī prasmi apģērbu izvilkt uz labo pusi un nolikt to tam paredzētā vietā. Grupas garderobē un guļamtelpā bērniem acu priekša izlikti ģērbšanās secības attēli, kas palīdz saprast ģērbšanās kārtību. Bērni šomēnes apguva arī prasmi pašiem attaisīt savu apģērbu. Mēģināja arī izģērbt un apģērbt lelli.

Ziema lutina ar bagātīgu sniegu. Bērniem bija iespēja izbaudīt dažādus ziemas priekus – paši veidojām slidkalniņu, apguva prasmi šļūkt no kalniņa ar “ābolīti”, ar pieaugušo atbalstu vēla kopīgi sniegavīru, “cepa” sniega kūkas, pikojās, krāsoja sniegu ar guaša un akvareļu krāsām, vērojam izkausētu sniegu, iepazina sniega īpašības darbojoties ar to grupā.

Pelēni apguva arī krāsas, šķiroja priekšmetus pēc krāsām. Iepazina jaunas spēles... Lasīt vairāk

 Grupas kolektīvs


DECEMBRIS

Decembris iesākās ar mazu baltumiņu, kas priecēja gan lielo, gan mazo sirdis. Grupas sāka iegūt svētku noskaņu. Pelīšu grupiņā svētku noskaņa ienāca pamazām.

LIELU PALDIES sakām:

  • Gusta un Karlīnas mammām par skaistajiem puzuriem, kuri grupu un grupas laukuma namiņu rotā jau kopš novembra mēneša
  • Karlīnas mammai par skaisto Adventes vainagu
  • Patrika ģimenei par skaisto eglīti
  • Evas vecākiem par piparkūku mīklas gādāšanu
  • sakām paldies visām grupas ģimenēm par aktīvu līdzdarbošanos svētku noskaņas radīšanā mūsu mazajiem Peļukiņiem!!! Kopš decembra sākuma sarūpējot katrai dienai kādu mazu nieciņu Adventes zeķītēm.

Arī šogad grupā goda vietu ieņem kamīns, bērniem patīk vērot tā dancojošās “liesmiņas”. Šogad grupa kļuvusi par radošo darbnīcu, kurā bērni gatavo savām rociņām gan grupas rotājumus, gan eglīšu rotas, gan cienastu svētku dienai, protams, ar nelielu pieaugušo palīdzību, kur tad bez tās. Bet prieks un gandarījums bērnu sejās ir liels, jo viss top ar pašu mazajām rociņām.

Šogad arī Ziemassvētku pasākums bija citādāks. Bez vecāku piedalīšanās – svētki tikai bērniem. Bērni ļoti cītīgi visu mēnesi gatavoja dziesmas, rotaļas. Apguva prasmi iet pa dejas ceļu, censties kustēties esot aplī, savā vietiņā. Paldies muzikālajai skolotājai par sagatavotajiem dziesmu pavadījumiem, lai grupas skolotājām būtu vieglāk iemācīt bērniem dziesmiņas.

Decembris mūs biežāk palutina ar sniegu, varam salīdzināt ūdens īpašības – cik tās var būt dažādas, te balts un viegls, te šķidrs un slapjš, vai pavisam ciets un slidens. Esam baudījuši arī ziemas priekus – pikojoties, mēģinot uzcelt sniegavīru, tīrot sniegu utt.

Decembris Peļuku grupiņā ir arī dzimšanas un vārda dienām bagāts mēnesis. Nu mūsu pulkā jau ir seši 3-gadnieki. Turpinām tradīcijas – dziedot apsveikumu dziesmas, dāvinot mazu piemiņu un cienājoties ar cienastiem, esam ieviesuši arī jaunu tradīciju – nofotografējamies kopā ar jubilāru... Lasīt vairāk

Mazie Pelēni vēl visiem laimīgu Jauno 2021.gadu! Lai Jaunais gads mums visiem atnes veselību, pacietību, izturību, možu prātu, jautru garu un mīļu sirdi!

Grupas kolektīvs


NOVEMBRIS 

Novembris zināms kā veļu laiks un patriotisma mēnesis. Pelīšu grupā šis mēnesis pagāja runājot par sevi, ģimeni, mājām un nedaudz par pilsētu un valsti, kurā dzīvojam.

Liels paldies radošajām mammām, kuras palīdzēja veidot puzurus grupas dekorēšanai! Šogad ļoti gribējās ienest gabaliņu latvisko tradīciju. Pelēni simboliski nosvinēja Mārtiņdienu – uzliekot maskas, izdejojot līču loču deju, piedalījās rotaļā, cienājās ar svētku cienastu.

Nosvinējām Lācplēša dienu – gatavojot Latvijas karogus, piedalījāmies “Stipro skrējienā” – braši noskrienot visu distanci – apkārt izglītības iestādei. Latvijas dzimšanas dienā gatavojām svētku kūku, gājām lasīt kas Latvija ir iestādes darbiniekiem. Krāsojām burkas, gatavojot gaismas instalāciju.

Pašās novembra beigās Peļuku grupas bērni izbaudīja arī sniegu – iepazina tā īpašības, baudīja ziemas priekus... Lasīt vairāk

Grupas kolektīvs


OKTOBRIS

Oktobra mēnesis Pelīšu grupā paiet pārmaiņu un pārvērtību zīmē, kas nozīmē, ka vērojam rudeni tā dažādajās izpausmēs – bērni nes uz bērnu dārzu dažādus rudens labumus: dārzeņus, augļus, ogas, krāsainas koku lapas, kastaņus, kopā ar vecākiem veido dekorācijas grupai un grupas nojumei, rudens ziedus u.c. Paldies vecākiem, ka iesaistījās grupas rudens aktivitātēs! Bērni degustēja dažādus dārzeņus, augļus un ogas – gan svaigā veidā, gan sulās spiedām. Pētījām arī to formas, krāsas.

Šajā mēnesī daudz devāmies pastaigās – vērojām dabas pārvērtības rudenī, lasījām parkā lapas, vērojām pieaugušo rudens darbus, skaitījām peļķes, ābolus, kastaņus utt., salīdzinājām kas ir liels, mazs, augsts, īss, plats, šaurs, resns, tievs (koki, krūmi, lapas, sēnes u.c.). Iepazinām arī jaunas pastaigu vietas – Pils parku, Sporta taku.

Pelēnu grupa piedalījās arī Putras nedēļā – degustējām putras, tika izveidots arī sensorais materiāls, kura izejmateriāls bija Putras nedēļā dotie putras graudi – prosa, griķi, manna u.c. Grupas bērni arī saņēma dāvaniņas no Rīgas Dzirnavnieka, par kurām ļoti priecājās.

Pelīšu grupas kolektīvs un bērni saka lielu PALDIES! vecākiem, kuri iesaistījās bērnu prieka radīšanā iekārtojot āra virtuvīti, kuru mums radīja mūsu grupas bērna tētis. Nu mūsu bērni var darboties arī laukumiņā. Siltā laikā rotaļas varēsim papildināt arī ar ūdeni.

Šeit varat aplūkot mūsu aktivitātes  fotogrāfijās... Lasīt vairāk

Grupas kolektīvs  


SEPTEMBRIS

Jauno mācību gadu uzsākot, Pelīšu grupa 6 bērnus pavadīja uz otro jaunāko grupu, līdz ar to mums pievienojās jauni "pelēni". Pēc vasaras brīvlaika atgriezās arī bērniņi, kuri kopš marta mēneša dzīvojās pa laukiem. Tāpēc septembra mēnesis pagāja adaptēšanās un drošības noteikumu zīmē.

Jaunajiem bērniem bija jāapgūst sava atpazīšanas un piederības zīmīte (skapītī, pie galda, krēsliņa, dvielīšiem un podiņiem). Visi no jauna atkārtojām kādi noteikumi jāievēro grupā – ejam soļos, runājam pieklusinātā balsī, beidzot rotaļāties – spēles, rotaļlietas noliekam vietā, ja gribas citu spēli, rotaļlietu, iepriekšējā jānoliek vietā utt. Tāpat arī grupas laukumā jāievēro savi noteikumi – pirmām kārtām ejot uz to, jāiemācās nostāties pa pāriem, jāiemācās iet vienam aiz otra, laukumā atrodas šūpoles – tām netuvoties, ja kāds tajās šūpojas, bumbas un rotaļlietas ārpus laukuma nemest, ābelītei zarus nelauzt, dalīties ar rotaļlietām u.c.

Tāpat turpinājām apgūt pašapkalpošanās prasmes – pēc spējām pašiem noģērbt apģērbu, kā arī apģērbties pēc spējām ar nelielu pieaugušā palīdzību. Ļoti daudz mazo "pelēnu" prot paši uzvilkt bikses, zeķes un apavus, daļa māk pilnībā paši noģērbties (jā, arī kreklus, ja tiem nav traucēkļu).

Septembrī Pelīšu grupas bērni piedalījās pupu ražas novākšanā. Tas bija piedzīvojumiem pilns notikums. Tam sekoja arī pupu lupināšana. Pavasarī iestādījām cūku pupas un kāršu pupas

Šogad pirmo reizi gatavojām Tēvu dienai apsveikumus. Bērniem ļoti patika darboties ar tehniku, kuru nebijām vēl pielietojuši – nospiedumu tehnika.

Par tehnoloģiju: Izmantojām guašu, mazos balonus (var izmantot arī otu), caurspīdīgu plastmasas plāksnīti (var izmantot stiklu, spoguli, otru papīra lapu, organisko stiklu, plēvi u.c.). Uz lapas (formāts, cik lielu vēlas) vai stikla u.c., ar guašu veido zīmējumu (var zīmēt konkrētas lietas vai vienkārši veidot abstraktu zīmējumu). Uz zīmējuma uzliek iepriekš minētās lietas (papīrs, stikls utt.) un veido nospiedumu glaudot ar plaukstu. Pēc tam atdala lapu no stikla (vai cita iepriekš minētā materiāla). Mākslas darbu noliek izžūt. To var izmantot kā glezniņu vai apsveikumu kartiņai.

Darbiņi izdevās burvīgi, dažos pat varēja saskatīt ko īpašu.

Pelēni jaunā mācību gada sākumā realizēja sen lolotu sapni – došanos uz Pils parku. Tas bija emocijām pilns piedzīvojums. Vērojām rudens ienākšanu pilsētā – čabinājām zem kājām kritušās lapas, vērojām parka uzkopēju darbu, izbaudījām sportiskas aktivitātes parka skvēriņā, redzējām dažas sēnes, bērni stāstīja savus piedzīvojumus, kurus ir piedzīvojuši kopā ar ģimenes locekļiem apmeklējot parku.

Lūk mūsu aktivitātes iemūžinātas fotogrāfijās...Lasīt vairāk

Grupas skolotājas