10.grupa - PŪCĪTES

Bērnu vecums  5-6 gadi

Skolotājas  Inga Bērziņa

Skolotājas palīdze  Daiga Ozoliņa, Lolita Silgale

 

 

logo_10_pucites.png

MARTS

Šajā mēnesī vērojām, kā mostas daba, ko varam sajust, dzirdēt, redzēt! Uzmanību pievērsām pārmaiņām dabā, daudz par to runājām un veicām dažādus secinājumus. Redzēto attēlojām no dažādiem materiāliem veidotajās kolāžās. Savus darbiņus ar lepnumu, kā arī vecākiem par prieku, izlikām grupas nojumē izstādei ar nosaukumu “Mans pavasaris”. Grupas un nojumes logus rotājām ar pašu veidotajām sniegpulkstenītēm, kā arī dažādās tehnikās (aplicēšana, locīšana, šūšana) veidotiem putniņiem.

Marta mēnesis ir arī sēšanas un stādīšanas mēnesis! Šoreiz sējām dažādas garšvielas. Vērojām cik ātri augi izaug. Bērni to piefiksēja  kopējā tabulā.

Mēneša beigās svinējām pavasara Lieldienas!  Pirmssvētku dienā krāsojām olas tradicionālā veidā ar sīpolu mizām. Svētku dienā no paša rīta cepām burkānu maizīti, gatavojām tēju, ar sajūsmu sejā tinām sakrāsotās olas un vērojām pa logu Lieldienu zaķi. Svinības notika grupas nojumē. Klājām svētku galdu, piedalījāmies olu kaujā, ripinājām olas un, protams, daudz šūpojāmies! Svētkus svinējām 1.aprīlī, tāpēc neizpalika arī joki. Diendusas laikā Lieldienu zaķis ar bērnu drēbēm apģērba krēsliņus un zeķēs paslēpa olas. Lasīt vairāk

Apmeklē šo saiti, lai redzētu Pūcīšu marta aktivitātes video:

https://failiem.lv/f/d2qcbaqgv?share_email_id=e4fd17&share_email_skip_notify=true

 Grupas kolektīvs


FEBRUĀRIS

Februāri veltījām kosmosa izpētei. Šī tēma bērnos izraisīja ļoti lielu interesi!  Veidojot telpisku kopdarbu, aplicējot katrs sev konspektiņu, pētot grāmatās  attēlus, bērni uzzināja, ka saule patiesībā ir liela zvaigzne, cik planētas ir mūsu saules sistēmā, kā tās sauc un to īpašības. Veicām sarunas par zvaigznēm, zvaigznājiem (atpazīstam Lielos, Mazos greizos ratus), runājām par Piena ceļu, komētām, melno caurumu un par mūsu zemes pavadoni mēnesi un kāpēc tas mainās. Veidojot telpisku projektu, bērnos attīstās kreatīvā domāšana un jaunrade.

Grupas pagalmā, izmantojām auksto laiku un nokrāsojām ūdeni, kuru sasaldējām gaisa balonos, lai izveidotu Saules sistēmas karti.   

No sasaldētiem klučiem būvējām ledus māju-iglu!

Izveidojām arī paši savu kosmosa kuģi, kuru nosaucām KP-21( kosmosa pūces 21 bērns un 21. gads). Mājās bērni kopā ar vecākiem izveidoja savus īpašos kosmonautu tērpus, lai varētu doties kosmosa piedzīvojumos! Lasīt vairāk

Mūsu aktivitātes var aplūkot arī video:  https://failiem.lv/u/fxd8ze4cw

 Grupas kolektīvs


JANVĀRIS 

Ieklausoties bērnu vēlmēs, šo mēnesi veltījām Latvijā dzīvojošiem meža dzīvniekiem. Bērni jau zināja kādi dzīvnieki mitinās mūsu mežos, bet to ko tie ēd, kāds ir to dzīves ilgums, attīstītākie maņu orgāni, īpatnības, pēdu nospiedumi, tas vēl bija jānoskaidro. Lai to visu uzzinātu mēs lasījām daudz latviešu tautas pasakas, zīmējām, veidojām, aplicējām un veidojām par katru dzīvnieku savu portfolio. Ejot pastaigā uz tuvāko mežu bērniem bija liels prieks ieraudzīt tādu meža dzīvnieku pēdas, kā zaķa, stirnas un pat mežacūkas! Sekojot pēdām varēja redzēt, kā zaķis cilpo, stirna gājusi mieloties pie ābeles, un mežacūkas meklējušas zīles pie ozoliem.

Grupā veidojām kopdarbu “Dzīvnieku mitekļi” kurā var redzēt, kuri no meža zvēriem mitinās zem zemes alās un kuri no zvēriem mājas veido virs zemes.

Aukstākajās dienas sasaldējot ūdeni veidojām skaistus dekorus ar kuriem izrotājām grupas ābelīti… Lasīt vairāk

Apmeklē šo saiti, lai redzētu video “Pūcīšu janvāris”

https://failiem.lv/u/a8c2vqmb7

Liels paldies vecākiem par atbalstu!

Grupas kolektīvs


DECEMBRIS

Ziemassvētkus gaida lieli, gaida mazi.

Šis mēnesis mūsu grupiņā bija pārsteigumu pilns. Jau decembra sākumā izveidojām adventes vainagu un īpašu adventes kalendāru, kuru ik dienu atverot, bērnus sagaidīja kāds interesants uzdevums. Gaidot Ziemassvētkus, izgatavojām rotājumus, kurus uzkārt grupas eglītē. Bērni izgrieza sniegpārsliņas un dažādus dekorus, ar kuriem tika izrotāti grupas logi un telpa.

Bērni pārsteidza tālāk dzīvojošos radus un draugus, ar vecākiem, kopā nosūtot, viņiem grupiņā veidotus svētku apsveikumus. Kā arī paši vecāki tika pārsteigti ar bērnu pašgatavotajām dāvanām. Lai vairotu siltumu veidojām vaska svecītes un svētku noskaņā cepām keksus un tos izdekorējām. Bērni veidoja eņģelīšus, tiem kuriem tos šajā laikā īpaši vajadzēja.

Aiznesām cienastu meža zvēriem.

Pienākot svētku dienai, tā tika svinēta visas dienas garumā: cepām piparkūkas, veidojām piparkūku mājiņas, skaitījām dzejolīšus un dziedājām dziesmas, dejojām. Kā arī bērni izspēlēja pasaku “Sniegbaltīte un septiņi rūķīši”. Ik katrs bija sagatavojies pēc savas izvēles svētku koncertam, ar ko pārsteigt citus bērnus. Pēc tam ārā viņus sagaidīja liels pārsteigums - laimes aka.

Diendusas laikā bērni stāstīja jautras Ziemassvētku pasakas, bet launagā uzklājām kopīgu svētku galdu, un pēc tam saņēmām dāvanas no rūķu maisa, ko atradām aiz grupiņas durvīm.

Šajā mēnesī bērni mācījās gaidīšanas, gatavošanās  un dāvināšanas prieku.

Liels paldies vecākiem par atsaucību un uzticēšanos!

Mūsu aktivitātes foto...Lasīt vairāk

 Grupas kolektīvs


NOVEMBRIS

Novembra mēnesi veltījām savai pilsētai. Mācījāmies atpazīt un nosaukt pilsētas galvenos objektus.

Šī mēneša lielais notikums - pārgājiens uz Gauju piknikā.

Latvijas dzimšanas dienu svinējām visas dienas garumā: no rīta gatavojām svētku kūku, veidojām Baltu zīmes izmantojot koka irbulīšus un zirņus, uztaisījām grupas kopbildi kā arī bildi ar draugu. Dziedājām himnu. Ierasto lukturīši vietā izveidojām svečturus no māla, kurus izdekorējām ar Latvijas karogrāsas lentīti.

Noslēdzām mēnesi ar pastaigu uz tuvāko mežu, kur salasījām dabas materiālus adventes vainagam... Lasīt vairāk

  Grupas kolektīvs


OKTOBRIS

Oktobra mēnesi veltījām koku izpētei - vērojām un mācījāmies to nosaukumus, kā arī atšķirīgās pazīmes. Bērni mācijās sadarboties pāros, veidojot grāmatas loksni par savu koku, kā arī prezentēja savu darbu pārējiem grupas biedriem. Mācījāmies arī novērtēt citu darbus, pēc viena kritērija - par kuru koku uzzināju visvairāk. Izveidojām savu gramatu  "koki", kuru bērni varēs aplūkot visa gada garumā. Visi bērni ļoti centās un guva gandarījumu par paveikto!

Izmantojot koku veltes izmantojām aplicēšanu veidojot savu pašportretu! Par godu putras nedēļai, sadarbojoties  ar vecākiem,  izveidojām grupas nojumē putras vārpiņu  ar bērnu mīļākajām putras receptēm. Mēnesi noslēdzām ar tematisko ballīti “Hallowen”... Lasīt vairāk

 Grupas kolektīvs


SEPTEMBRIS

Septembris Pūcīšu grupā atnāca ar priecīgu draugu satikšanos pēc garajām brīvdienām. Šo mēnesi veltījām sarunām par drošību, noteikumiem un emocijām. Lielu uzmanību pievērsām pašapkalpošanās iemaņām, bērni paši mācījās smērēt maizītes un  uzlikt sev ēdienu, un arī grupas iekārtošanai. Bērni paši jau prot rakstīt savu vārdiņus, kurus piestiprināja katrs pie savas gultiņas, krēsliņa, skapīša. Vēl tika izveidots emociju kalendārs, dienas beigās katrs bērniņš atzīmē kā viņš jutās (priecīgs, skumīgs, apmierināts, dusmīgs utt.) Izveidojām arī dzimšanas dienas kalendāru.

Tēvu dienā bērni sūtīja īpašu video sveicinu saviem tētiem. 

Šajā mēnesī uzmanību pievērsām arī draudzībai – bērni veidoja kartiņas ar novēlējumiem un  draudzības šņorīti saviem grupiņas draugiem. Pirmo reizi šogad bērni arī veidoja savu portfolio, kuru pēc tam prezentēja grupas biedriem un kuru  gada laikā varēs papildināt.

Liels notikums bija Miķeļa diena un tirgus. Sekojot ticējumiem bērni šajā dienā uz papīra lapām zīmēja, kāds laiks ir ārā, lai ziemassvētkos un vasarā varētu vērot vai piepildījās. Tirgum gatavojāmies divas dienas – veidojām plakātus ar virsrakstiem, cenu zīmes un ielūgumus vecākiem. Tirgus dienā bērni gatavoja vafeles, kuras pildīja ar gardu iebiezināto pienu un pēc tam dekorēja. Tika gatavotas dzērvenes pūdercukurā, kuras vēlāk iesaiņoja un tika vārīta tēja. Vienojoties ar vecākiem par naudas vienībām tika izvēlēti dabas materiāli. Vecāki ar lielu aizrautību iepirkās, kamēr bērni ar prieku tirgojās. Vecākiem tas sniedza iespēju vērot kā bērni prot saskaitīt “naudiņu” pieci apjomā. Vēlāk apkopojot atsauksmes no vecākiem noskaidrojās, ka viņi jutās lepni un gandarīti, ka bērni visu darīja paši un prata draudzīgi vienoties savā starpā. Tāpat arī bērni bija ļoti apmierināti un izteica vēlmi atkārtoti gatavoties tirdziņam.

Tāpat devāmies pastaigā uz dziesmas kalnu, kur bērni ar prieku lasīja dažādus dabas materiālus.

Mūsu aktivitātes varat aplūkot fotogrāfijās... Lasīt vairāk

Grupas kolektīvs


Pūcīšu grupiņa sveic visus ar jauno Mācību gadu!

Šogad bērni Sev izveidoja īpašos Zīmuļus, dāvanā saņēma krāsojamās grāmatas, brīvo brīžu aizpildīšanai! Sev un visiem pārējiem Mēs novēlam Jauku, Panākumiem, bagātu un darbīgu šo Mācību gadu! Lasīt vairāk

Grupas skolotājas