3. grupa - TAURENĪŠI

Bērnu vecums  4-5 gadi

Skolotājas  Lāsma Ozoliņa, Annija Lūse

Skolotājas palīdze  Ina Beriņa

 

logo_3_taurenisi.png 

 

MARTS

Pirmais pavasara mēnesis – sēšanas un stādīšanas laiks Taurenīšu grupā.

Mēs sējām, stādījām, audzējām, laistījām, vērojām, pētījām, eksperimentējām un visus vērojumus centāmies arī pierakstīt. Pašu izaudzētos zirņu dīgstus likām uz sviestmaizēm, bet lociņus piegriezām savam zupas šķīvim.

Tuvāk iepazinām cūku pupas augšanas ciklu. Vispirms pupas izpētījām, tad likām ūdenī mērcēties, sagaidījām pirmos asniņus, pēc tam stādījām gan zemē, gan ielikām samitrinātā salvetē, kuru ievietojām caurspīdīgā maisiņā un pielikām pie loga. Katru dienu vērojām un pārrunājām, kādas pārmaiņas ir notikušas augšanas procesā.

Visi kopā priecājāmies par savu zaļo dārziņu uz palodzes! Lasīt vairāk

 Grupas skolotājas 


FEBRUĀRIS  

Februāris – emociju atpazīšanas mēnesis. Šajā mēnesī mēs mācījāmies atpazīt un nosaukt dažādas emocijas. Aktualizējām trīs emocijas – priecīgs, bēdīgs un dusmīgs. Bērni stāstīja par sevi, kurās situācijās viņi jūtas priecīgi, bēdīgi vai dusmīgi.

Atdarinājām emocijas ar mīmiku, kustībām, žestiem. Daudz runājām, ko darīt, ja esmu dusmīgs vai bēdīgs. Emociju atpazīšanai un nosaukšanai izmantojām arī pasaku tēlus.

Protams, neaizmirsām arī skaisto un sniegaino ziemu! Veidojām un saldējām dabas gleznas, ar kurām pēc tam izrotājām savas grupas laukumu.Krāsojām sniegu, saldējām krāsainu ūdeni, taisījām eksperimentu – sniega vulkāns! Lasīt vairāk

Grupas skolotājas 


JANVĀRIS

Lai izbaudītu visdažādākās aktivitātes sniegā, Taurenīšu grupā rīkojām Sniega dienu. Cēlām dažāda lieluma sniegavīrus, pikojāmies, vizinājāmies ar ragaviņām, krāsojām sniegu un piedalījāmies dažādās stafetēs. Sniega dienas aktivitāšu noslēgumā, turpat, grupas laukumiņā, cienājāmies ar siltu tēju un saldu cienastiņu.

Brīnišķīgs piedzīvojums arī bija došanās uz kalniņu kopā ar sporta skolotāju Agritu.

Bērni bija ļoti aktīvi un priecājās par ārā pavadīto laiku! Būsim kustīgi un veseli! Lasīt vairāk

Grupas skolotājas 


DECEMBRIS

Zvani dūc,skan līksmi dziesmas,
Eglītēs mirdz sveču liesmas,
Visur gaida rūķu saimi,
Nes tie dāvanas un laimi.

Decembra mēnesī daudz runājām par rūķiem. Kas tie tādi ir? Kur viņi dzīvo?

Rūķus mēs zīmējām, krāsojām, līmējām, griezām, tinām no dzijas, skaitījām, salīdzinājām, grupējām un domājām rūķiem vārdus. Arī vecāki piedalījās rūķu krāsošanā, kurus pēc tam izmantojām grupas noformēšanā. Vērojām pa logu, kā lielie rūķi rotaļājās bērnudārza teritorijā.

Visi kopā gatavojāmies svētku eglītei: klausījāmies rūķu pasakas, dziedājām dziesmiņas, mācījāmies skaitāmos pantiņus, cepām, rotājām un garšojām piparkūkas un rotājām eglīti ar pašu gatavotajiem rotājumiem. Pēc tam paši pārvērtāmies par mazajiem rūķīšiem un devāmies meklēt lielo rūķi ar dāvanu maisu.

Šajā mēnesī arī darījām labus darbus – izpildot uzdevumus “Labo darbu kalendārā”... Lasīt vairāk

 Grupas skolotājas


 NOVEMBRIS

Novembris – valsts svētku mēnesis. Šajā mēnesī tuvāk iepazinām savu pilsētu – Cēsis, atpazīstot tās ievērojamākās vietas gan attēlos, gan ejot pastaigās. Klausījāmies arī dažādus stāstus un teikas par Cēsīm, Cēsu pili, Cēsu lukturīti. Mācījāmies nosaukt savu dzīvesvietas adresi. Cēlām no klučiem, locījām no papīra, zīmējām un līmējām dažādas mājas.

Novembrī svinējām Mārtiņdienu. Gatavojoties Mārtiņdienai, bērni paši sev gatavoja dzīvnieku maskas. Svētkus svinējām dziedot dziesmas, ejot ķekatās un rotaļās. Neaizmirsām arī lāci nolikt migā, lai guļ ziemas miegu. Pēc tam cienājāmies ar siltu tēju un svētku cienastiņu grupas laukumā.

Lāčplēša dienā bērni, ar Latvijas karodziņiem rokās, piedalījās skrējienā “Apkārt bērnudārzam”. Pēc skrējiena visi devāmies uz Lejas kapiem aizdegt un nolikt svecītes par godu karavīriem. Mums arī bija brīnišķīga iespēja piemiņas brīdī noklausīties Latvijas himnu.

Latvijas dzimšanas dienā klausījāmies Latvijas himnu, pārrunājām, kā jāuzvedas himnas laikā, skatījāmies īsfilmu par Latvijas karogu, klausījāmies dziesmas, arī paši dziedājām un gatavojām svētku kūku. Pēcpusdienā klājām svētku galdu un cienājāmies ar pašu gatavoto kūku... Lasīt vairāk

Grupas skolotājas


OKTOBRIS

Šajā mēnesī piedalījāmies Putras programmā. Iepazināmies ar dažādu putru nosaukumiem, pētījām dažādus graudus, no kuriem tiek vārītas putras mūsu bērnudārzā. Nedēļas garumā rotājām savus putras šķīvjus ar dažādiem veselīgiem našķiem.

Roku mazgāšanas dienā skatījāmies īsfilmiņas par roku mazgāšanas nozīmi: kāpēc tas jādara, kā pareizi to darīt. Iegūtās zināšanas pielietojām praksē.

Oktobris lutināja ar brīnišķīgu laiku, to izmantojām dažādām āra aktivitātēm un pastaigām uz parku. Daudz izmantojām dažādus dabas materiālus: kastaņus, zīles, zīļu cepurītes, čiekurus un koku lapas mācību aktivitātēm. No koku lapām tapa dažādi rotājumi grupas nojumei. Čiekuri lieliski noderēja gan plaukstu, gan pirkstu masāžām. Bērniem ļoti patika arī pēdu masāža kastaņu vannā. Zīles un kastaņi tika izmantoti skaitīšanai, burtu, ciparu, ģeometrisko formu izlikšanai. Tapa arī rudens gleznas, izmantojot visus pieejamos dabas materiālus... Lasīt vairāk

Grupas skolotājas


SEPTEMBRIS

RUDENS SVĒTKI 

Taurenīšu grupas bērni pavasarī, savā mazdārziņā, bija sasējuši dažādas pupiņas. Nu bija īstais brīdis doties uz dārzu un lūkoties, kas ir izaudzis! Skatoties un pētot, nonācām pie secinājuma, ka pupiņas ir labi izaugušas un var novākt ražu. Salasītās pupiņas kaltējām, lobījām, iepazinām caur visām maņām. Bet Miķeļdienā likām katlā, vārījām, garšojām, priecājāmies par pašu izaudzēto ražu. Kopā ar mūzikas skolotāju gājām rotaļās un dziedājām dziesmas arī par citām rudens veltēm. Lai Rudens svētku noskaņu ienestu grupas nojumē, bērni kopā ar vecākiem gatavoja dažādus rotājumus... Lasīt vairāk

RUDENS PĀRGĀJIENS 

Vienā saulainā trešdienas rītā, devāmies pārgājienā izzināt “Veselības taku”. Taka vijas pa ielejām un pakalniem, un priecē ar skaistām rudens ainavām, vienlaicīgi, aicinot izpildīt dažādus vingrojumus veselības veicināšanai... Lasīt vairāk

 Grupas skolotājas